Neumannová dluží 224 milionů, u Vondry ale brala prémie

Martina Machová Martina Machová
20. 12. 2010 12:30
Podle Vondrova náměstka nejde mistrovství s odměnami spojovat
Visačka, kterou vyrobili přátelé Kateřině Neumannové rok před šampionátem k jejím narozeninám. Kdo by tušil že i konečný výsledek bude bahnitý.
Visačka, kterou vyrobili přátelé Kateřině Neumannové rok před šampionátem k jejím narozeninám. Kdo by tušil že i konečný výsledek bude bahnitý. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - V době, kdy vyšlo najevo, že po libereckém mistrovství v klasickém lyžování nezůstal dluh 112 milionů, nýbrž dvojnásobný, tedy 224 milionů, obdržela šéfka organizátorů zadluženého šampionátu Kateřina Neumannová od státu prémie.

I ona totiž patří mezi zaměstnance ministerstva obrany, kterým šéf rezortu Alexandr Vondra přiřkl na konci roku mimořádnou odměnu. Celkově svým spolupracovníků rozdělil 210 milionů korun.

"Odměnu dostala. Nebyla ovšem na úrovni top manažerů, bylo to řádově 30 tisíc korun," potvrdil Aktuálně.cz Vondrův náměstek pro personalistiku Michael Hrbarta.

Podle něj si peníze Neumannová zaslouží.

"Odvádí práci jako každý jiný poradce. Má na starosti jednání se svazy a teď připravuje zákon o rozvoji armádní tělovýchovy a sportu," líčil náměstek.

"Liberec není věcí ministerstva obrany," odmítl spojovat zadlužené mistrovství se současnou prací Neumannové na ministerstvu.

Paradoxně hned dva členové Nečasovy vlády chtějí tým organizátorů libereckého šampionu včele s Kateřinou Neumannovou vyšetřovat. Ministr školství za VV Josef Dobeš podal na pořadatele trestní oznámení.

Jeho stranický kolega a ministr vnitra Radek John současně oznámil, že pošle na liberecké kriminalisty policejní inspekci. Již jednou totiž vyšetřování Neumannové odložili. Zdůvodnili to tak, že dluhy vytvářela v domnění, že stát pak vše zaplatí.

Na rozdělování odměn na ministerstvu obrany upozornil deník Lidové noviny. Podle něj Vondra rozdal svým poradcům prémie 50 až 100 tisíc korun.

Foto: Aktuálně.cz

Zlatá olympionička byla na ministerstvu obrany zaměstnána nejprve z pozice aktivní reprezentantky a příslušnice Dukly Liberec, loni v prosinci pak dostala místo poradkyně pro armádní sport u náměstka Jaroslava Kopřivy.

Toho později svrhla aféra s nákupem minometů, ve které figuroval i Neumannové životní partner Josef Jindra. Kopřiva se ocitl v podezření, že si s Jindrou dojednává provize z miliardových armádních zakázek.

Pozicí Neumannové na ministerstvu ovšem kauza neotřásla, jen se změnil její nadřízený. Stal se jím právě Michael Hrbata.

V současnosti je zařazena ve 13. platové třídě. Základní plat v této kategorii činí podle délky praxe mezi 17 a 26 tisíci korunami.

Deník Aktuálně.cz již v minulosti pátral po konkrétní výši jejích příjmů (včetně dalších příplatků a odměn), z oficiálních zdrojů však žádné informace nezískal.

Podle armádního experta, který na ministerstvu léta působil, by plat náměstkovy poradkyně mohl dohromady činit 40 až 50 tisíc korun měsíčně.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy