U Kladna se srazil vlak s autem, řidič je vážně zraněn. Provoz na trati stál čtyři hodiny

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 12. 2017 9:54
Mezi Kladnem a Kralupy nad Vltavou se v úterý brzy ráno srazil vlak s autem, provoz na trati byl zastaven přibližně čtyři hodiny. Cestující přepravovala náhradní autobusová doprava. Řidič auta je vážně zraněný, příčinu nehody na místě vyšetřují policisté, uvedly mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Nehoda se stala v úseku mezi Brandýskem a Kladnem Dubí na přejezdu bez světelné signalizace u kladenské části Vrapice po 5:00. Po nehodě zůstal ve voze zaklíněný osmatřicetiletý muž a bylo nutné jej vyprostit. Podle mluvčí šlo o cizince, který ale dlouhodobě žije na Kladensku. Po ošetření a zajištění na místě byl letecky přepraven do nemocnice v Praze Střešovicích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Pardubického kraje

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy