reklama
 
 

V Olomouci se na přejezdu srazil vlak s nákladním autem. Devět lidí se lehce zranilo

AKTUALIZOVÁNO 20. 9. 2017
V Olomouci se na přejezdu srazil vlak s nákladním autem. Devět lidí se zranilo | Video: TV Barrandov |  00:52
Na přejezdu v Olomouci se ráno srazil osobní vlak s nákladním autem. Při nehodě se zranilo devět cestujících, jejich poranění by ale neměla být vážná. Auto patrně vjelo na přejezd ve chvíli, kdy svítila světelná signalizace. Na místě jsou olomoučtí hasiči a pracovníci Správy železniční dopravní cesty. Obě vozidla zajistili proti vzniku požáru. Silnice byla zprovozněna zhruba v 09:00.

Olomouc - Devět lidí se lehce zranilo při střetu nákladního automobilu s osobním vlakem na železničním přejezdu na Bělidlech v Olomouci. Auto podle Drážní inspekce i Správy železniční dopravní cesty vjelo na přejezd ve chvíli, kdy svítila světelná signalizace. Při nehodě vznikla škoda zhruba 1,6 milionu korun. Provoz na železnici byl už obnoven a místo nehody bylo zprůjezdněno pro automobilovou dopravu i tramvaje.

Nehoda se stala před 05:00 v Olomouci na Bělidlech v Divišově ulici, v blízkosti hlavního nádraží. "Podle předběžného šetření jel osobní vlak v okamžiku střetu rychlostí necelých 40 kilometrů za hodinu. Dále vyšetřování potvrdilo, že světelné zabezpečovací zařízení bylo v pořádku a v činnosti. Vše tedy nasvědčuje na pochybení řidiče kamionu," řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

Policejní mluvčí Irena Urbánková řekla, že policisté zjišťují přesnou příčinu nehody. "Policisté v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedla.

Při srážce podle Šubové vznikla na vlakové soupravě Regionova zhruba milionová škoda. "Škoda na infrastruktuře SŽDC činí přibližně 100 tisíc korun a 500 tisíc korun na kamionu," dodala Šubová.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se s nákladním vozem srazil osobní vlak jedoucí z Moravského Berouna do Olomouce. Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, sdělil Drápal.

U nehody zasahovalo pět posádek záchranné služby. "Při nehodě se zranilo pět mužů a čtyři ženy. Odvezli jsme je všechny na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice. Šlo naštěstí o lehká zranění, utrpěli pohmožděniny končetin a hrudníku," řekl ředitel krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci Egon Havrlant dnes ČTK řekl, že lékaři urgentního příjmu ráno ošetřili devět zraněných osob. "Všechny pouze s lehčími poraněními, oděrkami a zhmožděninami. Jeden muž zůstává u nás na pozorování, ostatní lidé byli propuštění domů," uvedl Havrlant.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Olomouce a hasiči SŽDC. "Obě vozidla zajistili proti vzniku požáru a pomáhali s přestupem zraněných cestujících do přistavené tramvaje, kde si je přebírala zdravotnická záchranná služba," řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Podle informací ČD byla ráno železniční doprava v úseku Olomouc hlavní nádraží - Velká Bystřice na několik hodin zastavena a místo vlaků jezdily náhradní autobusy. Provoz vlaků byl obnoven po 08:00. V této části Olomouce nejezdily ani tramvaje a policie uzavřela silnici z Hodolan na Pavlovičky. "Silnice byla zprovozněna zhruba v 09:00," uvedla Urbánková.

autor: ČTK | 20. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama