Dva lidé zemřeli po střetu vlaku a auta na Znojemsku, podobná nehoda se stala i na Frýdecko-Místecku

ČTK ČTK
18. 8. 2017 16:25
Dva lidé zemřeli v pátek odpoledne u obce Olbramkostel na Znojemsku po srážce osobního auta a vlaku, informoval mluvčí policie Pavel Šváb. Podle prvotních informací zemřeli dva dospělí a hasiči z vraku vyprošťují dítě. Nehoda se stala na přejezdu bez závor, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Tragédie se stala okolo 15:00. "Auto se srazilo s osobním vlakem. Bylo to na přejezdu, který byl zabezpečený světelnou signalizací, ale bez závor," uvedl Drápal. Provoz na trati je přerušený. Obdobné neštěstí se dopoledne stalo na Frýdecko-Místecku. Starší žena v osobním autě nepřežila srážku s vlakem také na přejezdu bez závor.
Vlakové neštěstí na Frýdecko-Místecku
Vlakové neštěstí na Frýdecko-Místecku | Foto: Drážní inspekce
 

Právě se děje

před 29 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Eltodo původně tendr vyhrálo s nejnižší cenou, po jeho vyloučení se vítězem stala druhá společnost v pořadí, Security Paper Mill (SPM) s polským partnerem Utal. Přišla s cenou 55,15 milionu ročně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy