Na železničním přejezdu se srazil traktor s vlakem, jediného zraněného cestujícího ošetřili na místě

ČTK ČTK
25. 8. 2017 15:45
Osobní vlak se v pátek odpoledne srazil s traktorem na železničním přejezdu v Němčicích, části obce Sedlice na Strakonicku. Jeden z cestujících z vlaku se lehce zranil. Dva vagony se při nehodě dostaly mimo koleje, řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Srážka zastavila vlaky na regionální trati mezi Blatnou a Strakonicemi. Nehoda se stala kolem 13:30. Traktor vjel na nechráněný železniční přejezd v době, kdy se blížil vlak, který vezl deset cestujících. "Jeden z nich utrpěl lehké zranění, byl ošetřen na místě," řekl mluvčí. Trať mezi Blatnou a Strakonicemi bude mimo provoz zhruba do 18:00, vyplývá z webu Českých drah. Místo vlaků jezdí náhradní autobusy. Policie nehodu vyšetřuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera
 

Právě se děje

před 28 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy