Foto: Sem se běžně nepodíváte. Vězni si v přísně střežené věznici vybudovali dílny

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
18. 3. 2019 19:08
Odsouzení si v přísně střežené věznici v Borech postavili dílny, ve kterých najdou placené zaměstnání. Každý vězeň by totiž měl podle zákona pracovat, což je ale zejména pro věznice s vysokou ostrahou, jako je ta v Plzni, poněkud problematické. Zdejší vězni jsou nezřídka nuceni trávit veškerý svůj čas za zdmi věznice, je pro ně tudíž zakázané pracovat v dílnách mimo prostory zařízení, jako je to obvyklé u věznic s mírnějším režimem. Vytvoření čtyřiceti nových pracovních míst v dosud nevyužívaném suterénu největšího systému cel v zemi je proto pro ně vítanou příležitostí, jak si vydělat peníze a získat pracovní návyky. Jak to za zdmi a pod zemí věznice vypadá, se podívejte sami.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy