Foto: Sem se běžně nepodíváte. Vězni si v přísně střežené věznici vybudovali dílny

Jak budou nové prostory vypadat a pro koho budou určené, se podívejte v galerii.
Jsme právě v největší věznici v zemi.
Plzeňské Bory, typické svým hvězdicovitým tvarem, momentálně zadržují 1434 vězňů.
Včetně 134 osob ve vazbě.
Jelikož by měli všichni vězni ze zákona pracovat, snaží se jim věznice hledat zaměstnání.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
18. 3. 2019 19:08
Odsouzení si v přísně střežené věznici v Borech postavili dílny, ve kterých najdou placené zaměstnání. Každý vězeň by totiž měl podle zákona pracovat, což je ale zejména pro věznice s vysokou ostrahou, jako je ta v Plzni, poněkud problematické. Zdejší vězni jsou nezřídka nuceni trávit veškerý svůj čas za zdmi věznice, je pro ně tudíž zakázané pracovat v dílnách mimo prostory zařízení, jako je to obvyklé u věznic s mírnějším režimem. Vytvoření čtyřiceti nových pracovních míst v dosud nevyužívaném suterénu největšího systému cel v zemi je proto pro ně vítanou příležitostí, jak si vydělat peníze a získat pracovní návyky. Jak to za zdmi a pod zemí věznice vypadá, se podívejte sami.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Slovenští dopravci opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské, kolona má čtyři kilometry

Slovenští dopravci opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské na dálnici D2 pro nákladní auta. Podle webu dopravniinfo.cz se ráno vytvořila asi dvoukilometrová kolona, podle aktuálních záběrů z kamer byla kolona kolem 9:00 už čtyřkilometrová. Kvůli blokádě jsou kolony i v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku.

Hraniční přechody na pomezí Slovenska a Zlínského kraje byly ráno průjezdné bez omezení. Blokádami chtějí slovenští dopravci přimět vládu, aby splnila jejich požadavky týkající se výrazného snížení silniční daně a zvýšení slev z mýtného.

Přes hraniční přechod Břeclav-Brodské projedou osobní auta, autobusy a nákladní auta jedoucí v režimu ADR, která přepravují nebezpečné věci, a nákladní auta převážející zvířata. Ostatní nákladní vozy mohou využít exit 48 Břeclav a pokračovat směr Hodonín nebo Sudoměřice.

před 1 hodinou

Slavia si předčasně stáhla útočníka Musu z hostování v Liberci

Fotbalová Slavia Praha si předčasně stáhla útočníka Petaru Musu z hostování v Liberci, kde měl chorvatský talent působit do konce sezony. Jednadvacetiletý hráč se k lídrovi české ligy připojí dnes a odletí s ním na herní soustředění do portugalského Algarve. Červenobílí o tom informovali na svém webu.

Slavia si Musu stáhla zpět poté, co tým v zimní pauze opustil kapitán Milan Škoda a další útočník Mick van Buren odešel na hostování. Chorvatský mladík doplní v Edenu dvojici zbylých hrotových hráčů Stanislava Tecla a Júsufa Hilála.

Musa přišel do Slavie v létě 2017, ale dosud za Pražany neodehrál ani jeden soutěžní zápas. Nejprve hostoval v druholigovém Žižkově a před rokem zamířil do Liberce. Zatímco vloni na jaře se při deseti ligových startech gólově neprosadil, za uplynulý podzim skóroval v nejvyšší soutěži sedmkrát a byl druhým nejlepším střelcem Severočechů.

Další zprávy