Foto: Špičková bytová výroba. V Písku šijí nanoroušky pro nemocnice v činžovním domě

Foto: Špičková bytová výroba. V Písku šijí nanoroušky pro nemocnice v činžovním domě
V nenápadném domě v Písku…
… je ukrytá malá dílna.
Ještě před nějakým časem fungovala jako běžný byt.
Takže třeba vedle ledničky stojí uskladněný materiál.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
5. 4. 2020 15:56
Zdejší výroba patří ke špičce v Česku, přesto byste to na první pohled nepoznali. Běžný písecký činžovní dům skrývá byt, který se stal domovem pro šicí dílnu z nanomateriálů. "Dostáváme takových mailů… Od domovů seniorů po velké pražské nemocnice," vypráví Jiří Kůs, ředitel firmy Nanospace a zároveň předseda Asociace nanotechnologického průmyslu České republiky. Nahlédněte.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy