Tisíce letadel na zemi. Uzemnění králové nebes po celém světě vyčkávají, co bude dál

Tisíce letadel na zemi. Uzemnění králové nebes po celém světě vyčkávají, co bude dál
Podobný snímek ze stejného dne. Vláda v polovině března zakázala českým občanům vycestování z ČR, cizinci zároveň nesmí vstoupit na české území.
Také stroje amerických Delta Airlines teď hlavně "odpočívají", protože nemají moc kam létat.
...
Letecké společnosti by letos kvůli dopadům šíření koronaviru mohly na tržbách přijít o 252 miliard dolarů (bezmála 6,3 bilionu Kč), prognózuje Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
Foto: ČTK
Ekonomika dap Ekonomika, dap
5. 4. 2020 12:46
V současné době využívají letecké společnosti ve srovnání s polovinou ledna méně než polovinu svých kapacit. Krize kolem pandemie koronaviru je těžce zasáhla a místo vzletů a příletů jsou teď na letištích k vidění spíše zástupy odstavených strojů. Podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) mohou aerolinky letos na tržbách přijít celkem o 252 miliard dolarů (bezmála 6,3 bilionu Kč).
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy