Tisíce letadel na zemi. Uzemnění králové nebes po celém světě vyčkávají, co bude dál

Tisíce letadel na zemi. Uzemnění králové nebes po celém světě vyčkávají, co bude dál
Podobný snímek ze stejného dne. Vláda v polovině března zakázala českým občanům vycestování z ČR, cizinci zároveň nesmí vstoupit na české území.
Také stroje amerických Delta Airlines teď hlavně "odpočívají", protože nemají moc kam létat.
...
Letecké společnosti by letos kvůli dopadům šíření koronaviru mohly na tržbách přijít o 252 miliard dolarů (bezmála 6,3 bilionu Kč), prognózuje Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
Foto: ČTK
Ekonomika dap Ekonomika, dap
5. 4. 2020 12:46
V současné době využívají letecké společnosti ve srovnání s polovinou ledna méně než polovinu svých kapacit. Krize kolem pandemie koronaviru je těžce zasáhla a místo vzletů a příletů jsou teď na letištích k vidění spíše zástupy odstavených strojů. Podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) mohou aerolinky letos na tržbách přijít celkem o 252 miliard dolarů (bezmála 6,3 bilionu Kč).
 

Právě se děje

před 33 minutami

Soud odmítl žalobu kraje na šumavský národní park a ministerstvo kvůli zónám

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. ČTK to dnes řekl právní zástupce NP Šumava Miloš Tuháček. Kraj se na soud obrátil s tvrzením, že jej národní park i ministerstvo prakticky vyloučily z jednání o rozčlenění zón ochrany přírody.

"Podobné záležitosti by asi měl spíše řešit Ústavní soud," řekl Tuháček. Krajský soud v odůvodnění usnesení uvedl, že kvůli absenci základní podmínky řízení mu nezbylo než žalobu odmítnout. Proti rozhodnutí je možné podat kasační stížnost k nejvyššímu správnímu soudu.

Jihočeský kraj žalobou reagoval na loni projednávanou takzvanou zonaci, která navrhovala park rozdělit na čtyři území s rozdílným přístupem. Návrh počítal s tím, že nejpřísnější režim, v němž se nesmí zasahovat, platí pro 27 procent rozlohy NP Šumava. Rozdělení zón kritizovali někteří vědci, kteří tvrdili, že území s nejpřísnějším režimem by mělo zabírat až polovinu parku.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy