Tisíce letadel na zemi. Uzemnění králové nebes po celém světě vyčkávají, co bude dál

Tisíce letadel na zemi. Uzemnění králové nebes po celém světě vyčkávají, co bude dál
Podobný snímek ze stejného dne. Vláda v polovině března zakázala českým občanům vycestování z ČR, cizinci zároveň nesmí vstoupit na české území.
Také stroje amerických Delta Airlines teď hlavně "odpočívají", protože nemají moc kam létat.
...
Letecké společnosti by letos kvůli dopadům šíření koronaviru mohly na tržbách přijít o 252 miliard dolarů (bezmála 6,3 bilionu Kč), prognózuje Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
Foto: ČTK
Ekonomika dap Ekonomika, dap
5. 4. 2020 12:46
V současné době využívají letecké společnosti ve srovnání s polovinou ledna méně než polovinu svých kapacit. Krize kolem pandemie koronaviru je těžce zasáhla a místo vzletů a příletů jsou teď na letištích k vidění spíše zástupy odstavených strojů. Podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) mohou aerolinky letos na tržbách přijít celkem o 252 miliard dolarů (bezmála 6,3 bilionu Kč).
 

Právě se děje

před 10 minutami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy