Foto: Střelba v čekárně jako v Ostravě. Liberecká nemocnice cvičila, jak zareagovat

Foto: Střelba v čekárně jako v Ostravě. Liberecká nemocnice cvičila, jak zareagovat
Personál Krajské nemocnice Liberec si v praxi vyzkoušel, jak se chovat v různých vyhrocených situacích při útoku ozbrojeného agresora. "Je praktické zažít to naživo, protože někdy se taková sitauce pravděpodobně uskuteční reálně," říká mluvčí nemocnice Václav Řičář. Právě ozbrojený muž zastřelil v čekárně ostravské nemocnice před dvěma lety sedm lidí.
V tomto případě nervózní pacient po hádce se setrou vytáhl pistoli a postřelil ji.
Po pár minutách dorazí policie. "Odhoďte zbraň, dejte ruce nad hlavu!" křičí policisté.
Incident pokračuje pobodáním zdravotní sestry, která nestihla zavřít dveře.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
1. 10. 2021 19:24
Jak se zachovat, když v čekárně ostatní ohrožuje muž s nožem či pistolí? I to se učil personál liberecké nemocnice v realistickém cvičením se střelbou, najatými kaskadéry i simulovaným zásahem policie. "Je pro nás nesmírně cenné, že jde o reálné cvičení, jak už jsme v Česku zažili," ocenil akci i policejní major Zbyněk Řeha. Před dvěma lety zastřelil v ostravské nemocnici ozbrojený muž sedm lidí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Házenkářky na MS prohrály i s Maďarskem, o postupu rozhodne boj se Slovenskem

České házenkářky prohrály na mistrovství světa ve Španělsku s Maďarskem 29:32 a ani ve druhém utkání základní skupiny E nebodovaly. Ve čtvrtek v úvodním zápase podlehly Německu.

Svěřenkyně trenéra Jana Bašného dnes s dalším favoritem držely krok do začátku druhého poločasu, pak Maďarky odskočily do rozhodujícího náskoku.

Český celek se v pondělním závěrečném duelu skupiny v přímém souboji o postup do další fáze utká se Slovenskem, které rovněž úvodní dva zápasy prohrálo.

Na světovém šampionátu poprvé v historii startuje 32 zemí. Účastníci jsou rozděleni do osmi čtyřčlenných základních skupin, do další fáze postoupí vždy první tři celky. Poté se týmy utkají ve čtyřech šestičlenných skupinách, z nichž vždy nejlepší dvojice projde do čtvrtfinále.

Mistrovství světa házenkářek ve Španělsku:

Základní skupina E (Llíria):

Maďarsko - Česko 32:29 (17:15)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Řezáčová - Knedlíková 2, Polášková, Kordovská 3, Andrýsková, Mikulášková, Hurychová 2, Stříšková, Franková, Zachová 4, Kovařová 2, Jeřábková 10, V. Malá 4, Holanová 2, Cholevová.

Nejvíce branek Maďarska: Klujberová 11, Kácsorová 4. Rozhodčí: K. Gasmiová, R. Gasmiová (obě Fr.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 7:2. Diváci: 1145.

Slovensko - Německo 22:36 (12:17)

1. Německo 2 2 0 0 67:43 4
2. Maďarsko 2 2 0 0 67:58 4
3. ČR 2 0 0 2 50:63 0
4. Slovensko 2 0 0 2 51:71 0
Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Tři mrtví, další v nemocnici. Lavina na hoře Lackenspitze zasáhla výpravu

Při výstupu na horu Lackenspitze v rakouském Salcbursku zasáhla lavina jedenáctičlennou výpravu. Podle agentury APA se tak stalo kolem 2. hodiny odpolední, ve výšce asi 2400 metrů nad mořem. Část výpravy zasypala až 4,5 metru hluboko, dva její členy podařilo vyhrabat až po smrti. Třetího s těžkými zraněními transportoval vrtulník do nemocnice v Klagenfurtu, kde jim však podlehl. Všechny oběti byly mladší 30 let.

Dva další členové výpravy jsou v nemocnici v nedalekém městě Tamsweg. Na záchranné akci se podílelo pět vrtulníků a celkem 120 lidí z horské služby a Červeného kříže.

V oblasti teď na pětibodové škále platí třetí stupeň varování před lavinami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy