Děti na internetu. Co si myslí rodiče a jaká je pravda? Výsledky průzkumu překvapily

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
20. 11. 2019 18:45
Rodiče si myslí, že děti jsou pořád na internetu, pohybují se na stejných sítích jako oni, a kdyby se jim tam dělo něco špatného, určitě se jim svěří. Jaká je ale skutečnost? Výzkum pro společnost Avast provedla agentura Nielsen Admosphere letos v září na vzorku 815 českých dětí ve věku 9-13 let a 816 rodičů stejně starých dětí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Děti dbají na bezpečnost účtů. Má to ale háček

Podle dotazníkového výzkumu společnosti Avast ze září 2019 jsou děti opatrné v on-line komunikaci a dbají na bezpečnost on-line účtů. Rodiče je v úkonech, jako je volba silného hesla, značně podceňují - ukazuje se, že děti mají často silnější hesla než oni a že u nich nějaké "Heslo123" nehrozí.

Plných 39 procent dětí používá osm znaků, 37 procent do nich zapojí i číslice, 31 procent použije velká i malá písmena a 12 procent speciální znaky. Ovšem pouze 9 procent dětí používá to nejbezpečnější - dvoufázové ověření (například ověření přes mobilní telefon).

Potíž je rovněž v tom, že jedním z důvodů, proč si děti na účty dávají takový pozor, je, že nechtějí, aby se jim do nich dostali rodiče. Těm to pak znesnadňuje kontrolu aktivit dětí na síti.

 

Právě se děje

Další zprávy