ČSSD na Zlínsku se spojila s ODS a lidovci

Lenka Smyčková
10. 11. 2008 20:22
Menšinovou vládu s podporou Starostů ČSSD odmítla

Zlín - Zlínský kraj povede stejná koalice jako v minulých čtyřech letech. V krajské radě spojí své síly ČSSD s občanskými demokraty a lidovci.

A to navzdory apelu Jiřího Paroubka, aby se ČSSD spojením s ODS vyhýbala. I přesto, že pohodlně mohla vzniknout i koalice s komunisty nebo stranou Starostové a nezávislí pro Zlínský kraj.

Starostové považují vznik velké koalice za podfuk na voličích. Naopak zúčastněné strany míní, že jde o nejlepší volbu pro Zlínský kraj.

Úplně stejná koalice jako ve Zlíně vznikla i v neděli v Olomouci.

Starostové: Je to podfuk na voliče

První zprávu o tom, že se na Zlínsku ČSSD zřejmě rozhodne pro pokračování dosavadní trojkoalice, přinesl deník Aktuálně.cz už v pátek večer.

Pak se ale jednání zkomplikovala. Do hry vstoupili Starostové, kteří považují spojení ODS s ČSSD za podfuk na voliče. Aby velké koalici zabránili, navrhli, že podpoří menšinovou jednobarevnou radu ČSSD.

Z výsledku dnešního jednání jsou zklamáni. O smyslu voleb lze úspěšně pochybovat, když došlo jen k záměně několika kanceláří mezi dosavadními představiteli kraje. To je pro demokracii špatné řešení," komentoval rozhodnutí ČSSD Petr Gazdík, lídr kandidátky Starostů.

Podle strany je spojení ČSSD a ODS podfukem na voličích.

"Jsem z toho absolutně znechucený a uvažuji o odchodu z komunální politiky, když ani volby nedokážou nic změnit. Zlínské ČSSD je naprosto jedno, jaké přání projevili lidé ve volbách," připojil se předseda starostovského hnutí Josef Zicha.

Spojení s ČSSD se ukázalo jako úspěšné, říká hejtman

Lídr ODS a dosavadní hejtman Libor Lukáš si naopak myslí, že trojkoalice ODS, ČSSD a KDU-ČSL bude pro kraj přínosem, a že voliči jsou na ni zvyklí.

"Pro mě je určitě projekt pokračování současné trojkoalice nejvhodnější. Ukázal se jako úspěšný," míní Lukáš.

Toho v hejtmanském křesle pravděpodobně vystřídá lídr zlínské kandidátky ČSSD Ladislav Mišák.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy