Brněnské ANO chce zrušit buňku ve Starém Lískovci kvůli "velrybaření" i kauze Stoka

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 6. 2020 9:59
Brněnské předsednictvo ANO chce zrušit buňku v městské části Starý Lískovec kvůli účelovému hromadnému nabírání nových členů, takzvanému velrybaření. Navrhuje i vyloučení tří svých členů kvůli napojení na kauzu Stoka, která se týká možné korupce na radnici Brno-střed. 
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Škoda

"Probrali jsme aktuální situaci a pak jsem v tajné volbě dala hlasovat o zrušení buňky Starý Lískovec a vyloučení některých členů. Hlasování bylo jednomyslné. Tyto návrhy přijalo krajské předsednictvo a teď to posuneme na celostátní předsednictvo," řekla po jednání předsednictva šéfka brněnské organizace Karin Karasová.

Doplnila, že zrušení buňky navrhla kvůli důkazům o takzvaném velrybaření. Koho přesně chce brněnské ANO ze svých řad vyloučit, nechtěla říci. Místostarostka Černovic Šárka Korkešová však novinářům rozeslala vyjádření, ve kterém uvedla, že Karasová navrhuje její vyloučení z ANO kvůli napojení na takzvanou kauzu Stoka, tedy obvinění z korupce kolem veřejných zakázek na radnici Brno-střed.

"Jako důvod uvedla celou řadu zcela nepravdivých tvrzení o mém údajném propojení z kauzou Stoka. Proti vyřčeným pomluvám se budu bránit právní cestou, především dám možnost v civilním soudním sporu Karin Karasové svá tvrzení dokázat," uvedla Korkešová v prohlášení pro tisk.

Kromě dalších dvou členů, jejichž vyloučení brněnské předsednictvo navrhuje, rezignoval na své členství také bývalý náměstek brněnského primátora Richard Mrázek, jehož jméno bylo spojováno s osobou Jiřího Švachuly obviněného z korupce. Karasová uvedla, že předsednictvo jeho rezignaci přijalo a Mrázek už není členem ANO.

"Očista ještě neskončila"

O zrušení buněk ve Starém Lískovci, Černovicích a Židenicích v minulosti usiloval bývalý primátor a místopředseda ANO Petr Vokřál, který před týdnem oznámil, že z hnutí vystupuje.

Celostátní předsednictvo ANO nejprve zrušení buněk posvětilo, v květnu své rozhodnutí ale zrušilo a buňky rozpustit nenechalo. To byl jeden z důvodů, který Vokřál uvedl jako důvod svého konce v hnutí. Mluvil také o napojení některých brněnských organizací na podsvětí.

Karin Karasová nyní uvedla, že očista brněnského hnutí ANO ještě neskončila. "Ve čtvrtek přijede pan předseda (Andrej) Babiš a určitě se to bude nadále řešit, určitě to není konečná. Jsou určitě v hnutí ANO lidé, kteří jsou napojení na různé organizace, spolky nebo jednotlivce mimo hnutí, chceme to dál řešit," dodala.

Andrej Babiš chce podle ní dopodrobna znát celou situaci. Na jednání je pozvaná celá oblastní organizace, tedy asi 200 lidí, i krajské předsednictvo.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy