Portrét - Třinecké železárny, v současné krizi nejstabilnější a nejméně problematickou z domácích hutních firem, Chrenek vlastní s dalšími třemi společníky. Podnik skrytý v beskydské kotlině, jemuž na Ostravsku neřekne nikdo jinak než „Werk“, je součástí ostravsko-karvinské průmyslové aglomerace, pro samotnou Ostravu a její trh práce ale není rozhodující. Zato v Ostravě hraje velkou roli Chrenkův zdravotnický byznys. Agel v Moravskoslezském kraji provozuje desítku nemocnic, klinik a poliklinik, laboratoře, lékárny, obchod s léky a zdravotnickým materiálem. Zaměstnává tisíce lidí a ovlivňuje kvalitu života místních.
Chrenek vlastní Agel ze tří čtvrtin, zbytek patří lékaři Martinu Polachovi. Agel působí i v dalších regionech Česka a na Slovensku, má jedenáctimiliardový obrat a vydělává i v krizi kolem půl miliardy ročně. Navíc si Chrenek uchovává vliv na druhou největší tuzemskou zdravotní pojišťovnu – Českou průmyslovou zdravotní, jež má nejvíc pojištěnců opět v ostravské aglomeraci.
Chrenkovi se daří i v Třineckých železárnách. Jejich hlavním produktem jsou kolejnice, jež se i v krizi dobře prodávají, protože řada vlád se snaží pomáhat svému hospodářství zvýšenými investicemi do infrastrukturních projektů. „Werk“ si krizový propad prožil v letech 2009 a 2010. Za poslední dva roky však majitelům vydělal přes dvě miliardy korun.
Chrenkovy peníze a vliv nejsou na Ostravsku vidět na první pohled, neformálně ale tento podnikatel léta obratně tahá za nitky místní politiky. Chrenek měl vždy blízko k ČSSD, která v regionu hraje rozhodující roli. V místních samosprávách i na kraji jeho zájmy hájí početná skupina politiků, rekrutujících se hlavně z Karvinska a Třinecka. V regionální politice jde nepochybně o silného hráče.