aktivismus

Policie odpoutala aktivisty protestující před jatky v Mirovicích

Policie odpoutala z řetězů protestující před jatky v Mirovicích na Písecku, aktivisté nevyslyšeli její opakované výzvy k opuštění prostoru. Zhruba 20 účastníků akce odvezla policejní auta. Skupina hlásící se k hnutí za osvobození zvířat se v úterý ráno přivázala ke vchodu do jatek, chtěla tím bránit provozu areálu.

Akce začala kolem 8:00, před 10:30 policie aktivisty vyzvala, aby opustili prostor. Protože tak neučinili, policisté zasáhli. Těžkooděnci účastníky po odpoutání z řetězů odnášeli od vjezdu do areálu k nedaleké podnikové prodejně. Poté je odvezli v policejních autech.

Zdroj: ČTK

Ekologičtí aktivisté narušili provoz na londýnském letišti, jeden z nich vyšplhal na trup letadla

Aktivisté z ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) ve čtvrtek zahájili třídenní protest na menším londýnském letišti London City. Policie nejméně 40 z nich zatkla, informovala britská média. Kvůli demonstrantovi, který byl na palubě jednoho letadla, se stroj musel vrátit z ranveje k terminálu. Další zmatek vyvolal muž, kterému se podařilo vyšplhat na trup letadla.

Protestující uvedli, že třídenní pokojnou akcí v "hongkongském stylu" chtějí dosáhnout uzavření letiště. To využívají především bankéři a obchodníci ze čtvrti Canary Wharf, která je spolu s City finančním centrem britské metropole. Plány na jeho rozšíření jsou podle demonstrantů v rozporu s cílem vlády snížit emise oxidu uhličitého do roku 2050 téměř na nulu.

 

Zdroj: ČTK
Pokračovat