Známá afghánská politička přežila atentát. Tři lidé zemřeli

ČTK ČTK
16. 11. 2014 8:56
Dvaačtyřicetiletá poslankyně Šukría Barakzáíová bojuje za práva žen v Afghánistánu a je spojenkyní letos zvoleného prezidenta Ašrafa Ghaního.
Policisté hlídají místo, na kterém proběhl neúspěšný atentát.
Policisté hlídají místo, na kterém proběhl neúspěšný atentát. | Foto: Reuters

Kábul - Přinejmenším tři mrtvé a asi 17 zraněných si dnes v Kábulu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na vůz, v němž jela známá afghánská poslankyně. Politička i její řidič vyvázli s lehkými zraněními, o život přišli kolemjdoucí. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura Reuters.

Atentát na členku parlamentu Šukríu Barakzáíovou se odehrál nedaleko budovy parlamentu v západní části afghánské metropole. Útočník najel na automobil političky vozem naloženým trhavinami.

Dvaačtyřicetiletá Barakzáíová bojuje za práva žen v Afghánistánu a je spojenkyní letos zvoleného prezidenta Ašrafa Ghaního. Členkou parlamentu je už deset let. Po dubnových prezidentských volbách ocenila vysokou volební účast navzdory hrozbám teroristického hnutí Taliban.

"Byl to fantastický políček do tváře nepřátel Afghánistánu a argument proti těm, kdo nevěří, že Afghánistán je zralý pro demokracii," uvedla tehdy.

 

Právě se děje

Další zprávy