V Rakousku zadrželi v českém autobusu pět kilo konopí a 13 migrantů z Nigérie

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 2. 2018 19:47
Autobus řídili Češi, ale postih jim nehrozí, protože nebyli pašeráky Nigerijců.
Policejní kontrola.
Policejní kontrola. | Foto: ČTK

Vídeň - Rakouská  policie zadržela v noci na dnešek v českém autobusu 13 migrantů pocházejících z Nigérie, kteří vstoupili na rakouské území nezákonně. V souvislosti s tím také objevila více než pět kilogramů konopí. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na policejní zprávu.

Autobus řídili Češi, ale postih jim nehrozí, protože nebyli pašeráky Nigerijců, informovala policie z jihorakouské země Korutan.

Zadržený linkový autobus jezdí třikrát týdně z Říma do Prahy, uvedli vyšetřovatelé. Policisté jej zastavili v 00:30, v cestě do Prahy mohl pokračovat kolem 03:00.

Žádný ze dvou českých řidičů ani česká stevardka nebyli z ničeho obviněni, sdělil Markus Dexl z ředitelství zemské policie v Korutanech. Věrohodně podle něj prokázali, že nikoho nepašovali.

Policisté autobus zastavili na jihu Rakouska při příjezdu z Itálie na kontrolním stanovišti Arnoldstein. Při prověřování pasažérů zadrželi 13 ilegálně cestujících Nigerijců. Drogunásledně našli při prohlídce zavazadel.

Vyšetřování případu pokračuje. Odkud droga pochází a na trh v které zemi byla určena, zatím není jasné, poznamenala APA.

 

Právě se děje

Další zprávy