V Rakousku se srazily dva vlaky. Jedna žena zemřela, 22 lidí je zraněných

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 12. 2. 2018 17:55
Vlak EuroCity na cestě ze Štýrského Hradce do západoněmeckého Saarbrückenu se srazil s regionálním vlakem. Příčina neštěstí zatím není známa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Vídeň - Jedna žena zahynula a 22 lidí se lehce zranilo při pondělní srážce dvou vlaků na jihu Rakouska. Mezi zraněnými jsou tři děti. Podle agentury APA o tom informovala policie. Příčina neštěstí, při kterém vykolejila jedna souprava, zatím není známa.

Úřady neposkytly ani informace o totožnosti či národnosti obětí. České ministerstvo zahraničí informovalo, že mezi postiženými nejsou žádní Češi.

Vlak EuroCity na cestě ze Štýrského Hradce do západoněmeckého Saarbrückenu se bočně srazil s regionálním vlakem kolem 12:45 SEČ na nádraží v obci Niklasdorf, která leží asi 40 kilometrů severozápadně od Štýrského Hradce. Trať, která obcí prochází, spojuje Vídeň s korutanskou metropolí Klagenfurtem.

Regionální vlak Cityjet jel z korutanského Friesachu do štýrského Mürzzuschlagu.

K národnosti nebo věku oběti, která podle policie zjevně seděla ve vlaku EC216 do Saarbrückenu, policie nesdělila žádné podrobnosti. "Nejdříve musí být jednoznačně objasněna totožnost a musejí být informováni příbuzní," řekl podle agentury APA policejní mluvčí. Tělo mrtvé pasažérky bude na základě žádosti státního zastupitelství podrobeno pitvě.

Zranění byli přepraveni do blízkých nemocnic. Kvůli počasí nebylo možné nasadit vrtulníky. Záchranné práce byly podle rakouských drah ukončeny kolem 14:30 SEČ.

Úsek trati mezi Niklasdorfem a městem Leoben byl uzavřen a mezi městy Bruck a Leoben byla zavedena náhradní doprava. Při kolizi byly pravděpodobně poškozeny stožáry a vedení. Rozsah škod na kolejišti zatím nelze určit. Podle údajů policie srážka zjevně nastala v oblasti výhybek, kde se vlaky navzájem přibližují.

Na místo vyrazili i hasiči se sedmi vozy a 42 lidmi. Částečně museli použít hydraulické přístroje.

Soustrast příbuzným oběti vyjádřil i rakouský kancléř Sebastian Kurz. "Myslím na rodiny a přátele oběti. Všem zraněným přeji brzké uzdravení. Mnoho díků všem silám, které pomáhaly na místě!" napsal kurz na twitteru.

 

Právě se děje

Další zprávy