reklama
 
 

V Kyjevě našli dalšího mrtvého novináře. Kritik Ruska prý spáchal sebevraždu

28. 8. 2016 18:30
Zavražděný ruský novinář žil na Ukrajině přes deset let. V poslední době měl jeho portál proukrajinský charakter. Přestože se našel dopis na rozloučenou, jeho přátelé jsou přesvědčeni, že byl zavražděn.

Kyjev - Zhruba měsíc po vraždě prozápadního ruského žurnalisty Pavla Šeremeta byl v Kyjevě nalezen mrtev další ruský novinář. Podle agentury DPA jde o Alexandra Ščetinina, zakladatele zpravodajského portálu Novyj region.

Ukrajinské úřady zatím záležitost považují za sebevraždu, Ščetininovi blízcí ji zpochybňují.

Ščetinina našli v neděli v jeho bytě přátelé, kteří mu přišli poblahopřát k narozeninám. Policie uvedla, že Ščetinin zanechal dopis na rozloučenou, také prý napsal jednomu z přátel e-mail, v němž se zmínil o sebevražedných úmyslech.

Novinář žil v Kyjevě od roku 2004 a svůj portál postupně změnil z proruského na proukrajinské médium. V únoru ale prý portál přestal provozovat kvůli tlaku z Ruska. Jeho známí kvůli tomu možnou sebevraždu zpochybňují. Moskevský bloger Andrej Mudžabajev na Facebooku napsal, že teorii o sebevraždě nevěří nikdo.

"Saša byl ostrým kritikem režimu Ruské federace a byl tam nežádoucí," napsal Mudžabajev podle webu Rosbalt.

Před měsícem zabila bomba nastražená v automobilu novináře Ukrajinské pravdy Pavla Šeremeta, který na Ukrajině podporoval reformy a tepal do korupce, oligarchů a dalších zlořádů. Býval také velkým přítelem ruského opozičního politika Borise Němcova, zavražděného loni v Moskvě.

autor: ČTK | 28. 8. 2016 18:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama