Foto: Strach z Moskvy, Kyjeva, ze všech. Válka obrazem

Foto: Strach z Moskvy, Kyjeva, ze všech. Válka obrazem
Doněck. Proruský separatista prozkoumává trosky bytu, který podle místních lidí zničilo ostřelování ukrajinskou armádou.
Žena uklízí spoušť v budově školy v Doněcku.
Nad Doněckem stoupá dým.
Muž z Doněcku přechází silnici poblíž zničeného auta, ve kterém jsou stále ještě ostatky obětí.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
Aktualizováno 29. 8. 2014 10:05
Fotografové agentury Reuters zachytili spoušť, kterou po sobě zanechává válka v Doněcku a jeho okolí, i boje o strategicky významné město Ilovajsk.

Kyjev - Zatímco ukrajinská armáda na východě země stále svádí prudké boje s proruskými separatisty, lidé v Doněcké i Luhanské oblasti živoří v mnohdy těžko představitelných podmínkách.

Někteří přišli o střechu nad hlavou, další nemají elektřinu.

Fotografové agentury Reuters zachytili spoušť, kterou po sobě zanechává válka v Doněcku a jeho okolí, i boje o strategicky významné město Ilovajsk. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

 

před 1 hodinou

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy