Foto: Strach z Moskvy, Kyjeva, ze všech. Válka obrazem

Foto: Strach z Moskvy, Kyjeva, ze všech. Válka obrazem
Doněck. Proruský separatista prozkoumává trosky bytu, který podle místních lidí zničilo ostřelování ukrajinskou armádou.
Žena uklízí spoušť v budově školy v Doněcku.
Nad Doněckem stoupá dým.
Muž z Doněcku přechází silnici poblíž zničeného auta, ve kterém jsou stále ještě ostatky obětí.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
Aktualizováno 29. 8. 2014 10:05
Fotografové agentury Reuters zachytili spoušť, kterou po sobě zanechává válka v Doněcku a jeho okolí, i boje o strategicky významné město Ilovajsk.

Kyjev - Zatímco ukrajinská armáda na východě země stále svádí prudké boje s proruskými separatisty, lidé v Doněcké i Luhanské oblasti živoří v mnohdy těžko představitelných podmínkách.

Někteří přišli o střechu nad hlavou, další nemají elektřinu.

Fotografové agentury Reuters zachytili spoušť, kterou po sobě zanechává válka v Doněcku a jeho okolí, i boje o strategicky významné město Ilovajsk. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Otcovská a rodičovská dovolená se rozšíří, MPSV připravuje změny podle směrnice EU

Otcovská dovolená v Česku by se měla nejpozději od srpna příštího roku prodloužit. Zavést by se měly také dva měsíce placené rodičovské pro vystřídání rodičů. Nárok na čerpání ošetřovného má získat víc lidí. Změny, které nařizuje směrnice EU, chystá ministerstvo práce. Legislativní návrh plánuje zveřejnit nejspíš do konce května. Na jednání sněmovního sociálního výboru to v úterý řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

"Připravujeme tři scénáře. Návrh může projít teď vládou, nebo ho může převzít příští ministryně či ministr a vybere si příští vláda," řekla po jednání ministryně.

Směrnice EU o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem z června 2019 má zajistit minimální standard ve všech členských zemích. ČR ji má do svých zákonů přenést nejpozději do 2. srpna 2022. Podle předpisu by placená otcovská v EU nesměla být kratší než deset dnů. Rodiče by měli mít možnost nečerpat rodičovskou celou naráz, ale i po částech. Vybírat by si ji mohli třeba střídáním dnů volna a práce či v kratší pracovní době, uvádí směrnice. Dva měsíce rodičovské by měly být nepřenosné, aby se matka a otec v péči o potomka vystřídali. Rodiče v celé unii by měli mít nárok aspoň na čtyřměsíční rodičovskou a mohli by si ji vybrat nejvýš do osmi let dítěte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy