Teroristické útoky v Paříži a Bruselu koordinoval islamista ze Sýrie

ČTK ČTK
8. 11. 2016 13:24
Jedním z organizátorů teroristických útoků ze 13. listopadu 2015 v Paříži a 22. března v Bruselu je podle vyšetřovatelů belgicko-marocký islamista Oussama Atar, který se nyní nachází v Sýrii. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. "V tomto stádiu vyšetřování je jediným známým organizátorem v Sýrii," řekl AFP zdroj, podle kterého Atar vystupuje pod jménem Abú Ahmad.
Teroristický útok na bruselské letiště Zaventem.
Teroristický útok na bruselské letiště Zaventem. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 minutami

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy