Teroristu z Paříže opustili obhájci. Salah Abdeslam odmítá komunikovat

ČTK ČTK
12. 10. 2016 11:45
Právníci odstoupili od obhajoby Salaha Abdeslama, hlavního podezřelého z loňských listopadových teroristických útoků v Paříži. "Řekl nám, že nebude mluvit a využije právo nevypovídat. Co můžeme dělat? Říkal jsem od počátku, že bude-li klient mlčet, odstoupím od jeho obhajoby," řekl Frank Berton, který Abdeslama spolu se Svenem Marym hájil. Své rozhodnutí odstoupit oba oznámili televizi BFM. Abdeslam byl dopaden začátkem roku a je zadržován u Paříže. Podle Bertona mu nejvíc vadí, že ho 24 hodin denně monitoruje kamera.
Salah Abdeslam, terorista z Paříže.
Salah Abdeslam, terorista z Paříže. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy