Teroristu z Paříže opustili obhájci. Salah Abdeslam odmítá komunikovat

ČTK ČTK
12. 10. 2016 11:45
Právníci odstoupili od obhajoby Salaha Abdeslama, hlavního podezřelého z loňských listopadových teroristických útoků v Paříži. "Řekl nám, že nebude mluvit a využije právo nevypovídat. Co můžeme dělat? Říkal jsem od počátku, že bude-li klient mlčet, odstoupím od jeho obhajoby," řekl Frank Berton, který Abdeslama spolu se Svenem Marym hájil. Své rozhodnutí odstoupit oba oznámili televizi BFM. Abdeslam byl dopaden začátkem roku a je zadržován u Paříže. Podle Bertona mu nejvíc vadí, že ho 24 hodin denně monitoruje kamera.
Salah Abdeslam, terorista z Paříže.
Salah Abdeslam, terorista z Paříže. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 39 minutami

Většina opozice nechce hlasování o nedůvěře vládě, tvrdí Pekarová

Opozice pravděpodobně nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě, o kterém uvažovala poté, co do Česka dorazil audit Evropské komise na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a nejvyšší státní zástupce rozhodl, že bude pokračovat trestní stíhání předsedy vlády v případu Čapího hnízda.

Lídři opozice mluvili o eventuálním hlasování o nedůvěře na čtvrteční schůzce, uvedla Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

"Byla řešena možnost svolání mimořádné schůze s cílem vyslovit nedůvěru vládě, což většinou ostatní opoziční strany nechtěly. Byl to můj návrh, respektuji, že většina opozitních stran nechce hlasování o nedůvěře vládě vyvolat," uvedla.

Další zprávy