Budoucí vládě USA chudoba nehrozí. Jmění nominovaných je vyšší než majetek 43 milionů rodin

Zahraničí Zahraničí
16. 12. 2016 14:33
Společné jmění sedmnácti nominovaných členů do Trumpova týmu je vyšší než majetek 43 milionů amerických rodin s nejnižšími příjmy. Jejich bohatství činí dohromady 2,5 bilionu korun. Mezi nejmovitější patří kandidátka na ministryni školství Betsy DeVosová nebo budoucí šéf americké diplomacie Rex Tillerson.
Donald Trump s Johnem Kellym – nominovaný ministr vnitřní bezpečnosti.
Donald Trump s Johnem Kellym – nominovaný ministr vnitřní bezpečnosti. | Foto: Reuters

New York – Společné jmění sedmnácti lidí, které si budoucí prezident USA Donald Trump vybral do své vlády, je vyšší než majetek 43 milionů nejchudších amerických rodin.

To představuje více než třetinu z celkových 126 milionů domácností ve Spojených státech, informoval server Quartz.

Majetek budoucích ministrů zahraničí Rexe Tillersona, obrany Jamese Mattise, energetiky Ricka Perryho a stálé představitelky USA v OSN Nikki Haleyové – a několika dalších, které by Trump rád viděl ve své vládě –, podle serveru činí více než 9,5 miliardy dolarů (2,5 bilionu korun). 

Quartz se opírá o data z průzkumu spotřebitelských financí, který provedl Výbor pro správu federálních rezerv v roce 2013.

Bohatství osob, které Trump nominoval na vládní pozice, je v takové výši bezprecendentní záležitostí, a to realitnímu magnátovi přitom zbývá vybrat kandidáty ještě na šest postů. Stále si nikoho nezvolil například na pozici ministra pro záležitosti veteránů či ministra zemědělství.

I v porovnání s lidmi se středními příjmy má budoucí Trumpův kabinet stále velký finanční náskok. Bylo by zapotřebí 120 000 Američanů s majetkem 83 200 dolarů, aby se peněžně vyrovnali čtyřem nejbohatším nominovaným: Betsy DeVosové (ministerstvo školství), Wilburu Rossovi (ministerstvo obchodu), Lindě McMahonové (Úřad pro malé podniky) a Rexovi Tillersonovi (ministerstvo zahraničí).

Jmenování všech členů vlády musí ještě potvrdit Senát amerického Kongresu.

 

Právě se děje

Další zprávy