Trump se nečekaně setkal se šéfem republikánů Priebusem, mluvili prý o penězích pro stranu

ČTK ČTK
31. 3. 2016 23:23
Americký miliardář a favorit republikánské nominace do boje o funkci prezidenta USA Donald Trump se dnes ve Washingtonu nečekaně setkal s šéfem republikánů Reincem Priebusem. Informovala o tom agentura Reuters, podle které však není jasné, o čem spolu hovořili. Mezi Trumpem a značnou částí vedení strany panuje již měsíce napětí kvůli jeho kontroverzním výroků na nejrůznější témata. "Bylo to velmi milé setkání s Reincem Priebusem a GOP. Těším se, až stranu sjednotím - a to se stane," napsal Trump na svém twitterovém účtu. GOP je zkratka přezdívky pro Republikánskou stranu. Poradce Trumpovy kampaně Barry Bennett v televizi MSNBC řekl, že schůzka byla o Trumpově pomoci získat straně peníze.
Donald Trump
Donald Trump | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 48 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy