Trump se nečekaně setkal se šéfem republikánů Priebusem, mluvili prý o penězích pro stranu

ČTK ČTK
31. 3. 2016 23:23
Americký miliardář a favorit republikánské nominace do boje o funkci prezidenta USA Donald Trump se dnes ve Washingtonu nečekaně setkal s šéfem republikánů Reincem Priebusem. Informovala o tom agentura Reuters, podle které však není jasné, o čem spolu hovořili. Mezi Trumpem a značnou částí vedení strany panuje již měsíce napětí kvůli jeho kontroverzním výroků na nejrůznější témata. "Bylo to velmi milé setkání s Reincem Priebusem a GOP. Těším se, až stranu sjednotím - a to se stane," napsal Trump na svém twitterovém účtu. GOP je zkratka přezdívky pro Republikánskou stranu. Poradce Trumpovy kampaně Barry Bennett v televizi MSNBC řekl, že schůzka byla o Trumpově pomoci získat straně peníze.
Donald Trump
Donald Trump | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy