Primárky v Arizoně vyhráli Donald Trump a Hillary Clintonová

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 3. 2016 7:10
Republikánské primárky v Arizoně vyhrál miliardář Donald Trump, u demokratů zvítězila Hillary Clintonová. V Utahu Clintonovou porazil vermontský senátor Bernie Sanders. Body Trumpovi vynesl mimo jiné jeho tvrdý protiimigrantský postoj, díky vítězství v Arizoně získává všech 58 delegátů. Trump do Arizony zamířil v rámci kampaně celkem třikrát a měl podporu tamní bývalé guvernérky Jan Brewerové. Hillary Clintonová získá podle předběžných výsledků v Arizoně nejméně 40 delegátů. Její rival Bernie Sanders jich pak bude mít minimálně 16. V Utahu by měl naopak Sanders obdržet nejméně 18 delegátů, jeho rivalka přinejmenším pět. Republikáni hlasují i v Americké Samoi, demokraté v Idahu.
Donald Trump a Hillary Clintonová
Donald Trump a Hillary Clintonová | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy