Štěkající Hillary a judistický chvat Putina. Trumpův volební klip se v Kremlu nelíbí

Zahraničí Zahraničí
17. 3. 2016 11:43
Odmítáme démonizování Ruska v americké předvolební kampani, tvrdí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Putin v klipu skolí soupeře v judu a pak se směje.
Trumpovo volební video. | Video: You Tube

Moskva/WashingtonVladimir Putin nedávno označil Donalda Trumpa za schopného politika, ale nové video, které je součástí předvolební kampaně republikánského kandidáta, se Kremlu příliš nelíbí.

Spot má Američany přesvědčit, že Hillary Clintonová nemůže být pro jednání s ruským prezidentem rovnocenným partnerem.

Je na něm Putin, jak v judu dostává chvatem soupeře na lopatky. Pak je zachycena Clintonová s ustaraným výrazem ve tváři - a následně smějící se Putin.

"Viděl jsem ten klip. Nevím, jestli ho viděl i Vladimir Putin, ale náš názor je negativní. Je veřejným tajemstvím, že démonizování Ruska bohužel patří k typickým rysům americké volební kampaně. Vždy toho litujeme a doufáme, že volby proběhnou bez takových zmínek o naší zemi," prohlásil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Trump se zatím v kampani profiluje jako nejvíce proruský. Tvrdí, že se s Putinem dokáže dohodnout a že špatné vztahy mezi oběma státy jsou hlavně důsledkem špatné politiky Baracka Obamy.

Na konci roku Donald Trump o Putinovi prohlásil, že je skutečný vůdce, na rozdíl od Obamy. Podle ruského prezidenta je Trump "talentovaný" kandidát.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Na Maltě zadrželi muže, kterého podezírají ze zprostředkování vraždy novinářky

Maltská policie zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle listu Times of Malta zadržený nabídl policii spolupráci výměnou za prezidentskou milost. Novinářka, která psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy