Štěkající Hillary a judistický chvat Putina. Trumpův volební klip se v Kremlu nelíbí

Zahraničí Zahraničí
17. 3. 2016 11:43
Odmítáme démonizování Ruska v americké předvolební kampani, tvrdí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Putin v klipu skolí soupeře v judu a pak se směje.
Trumpovo volební video. | Video: You Tube

Moskva/WashingtonVladimir Putin nedávno označil Donalda Trumpa za schopného politika, ale nové video, které je součástí předvolební kampaně republikánského kandidáta, se Kremlu příliš nelíbí.

Spot má Američany přesvědčit, že Hillary Clintonová nemůže být pro jednání s ruským prezidentem rovnocenným partnerem.

Je na něm Putin, jak v judu dostává chvatem soupeře na lopatky. Pak je zachycena Clintonová s ustaraným výrazem ve tváři - a následně smějící se Putin.

"Viděl jsem ten klip. Nevím, jestli ho viděl i Vladimir Putin, ale náš názor je negativní. Je veřejným tajemstvím, že démonizování Ruska bohužel patří k typickým rysům americké volební kampaně. Vždy toho litujeme a doufáme, že volby proběhnou bez takových zmínek o naší zemi," prohlásil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Trump se zatím v kampani profiluje jako nejvíce proruský. Tvrdí, že se s Putinem dokáže dohodnout a že špatné vztahy mezi oběma státy jsou hlavně důsledkem špatné politiky Baracka Obamy.

Na konci roku Donald Trump o Putinovi prohlásil, že je skutečný vůdce, na rozdíl od Obamy. Podle ruského prezidenta je Trump "talentovaný" kandidát.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy