Manažera volební kampaně Trumpa zatkla policie. Způsobil mi modřiny, tvrdí novinářka

Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
Aktualizováno 29. 3. 2016 18:22
Manažera prezidentské volební kampaně Donalda Trumpa zatkla policie. Corey Lewandowski je obviněn z toho, že měl zkroutit ruku novinářce Michelle Fieldsové na tiskové konferenci 8. března. Podle informací agentury Reuters Donald Trump obvinění odmítá. "Pan Lewandowski je naprosto nevinný a těší se na svůj den u soudu," stojí v jeho prohlášení. "Je si naprosto jistý, že bude osvobozen."
Republikánský kandidát Donuld Trump.
Republikánský kandidát Donuld Trump. | Foto: Reuters

Washington - Policie na Floridě zadržela manažera prezidentské kampaně republikána Donalda Trumpa a obvinila ho z napadení reportérky Michelle Fieldsové.

Novinářka podle agentury AP tvrdí, že šéf Trumpova volebního štábu Corey Lewandowski jí během pokusu oslovit Trumpa agresivním zmáčknutím ruky způsobil modřiny. Trump již dříve označil obvinění Fieldsové za smyšlené a nyní prohlásil, že Lewandowski je nevinný. Manažera nyní čeká soud.

"Pan Lewandowski je ve smyslu této obžaloby naprosto nevinný," uvedl Trump v prohlášení. "Prohlásí, že se cítí nevinen a na svůj soud se těší. Je rozhodně přesvědčen, že bude zproštěn viny," dodal Trump.

Incident se odehrál 8. března na Trumpově mítinku. Fieldsová, která tehdy pracovala pro konzervativní zpravodajský portál Breitbart, následně na twitteru zveřejnila fotografii své ruky s modřinami. Učinila tak poté, co Trump označil její nařčení za výmysl.

Událost částečně zaznamenala stanice NBC News. Na záznamu je vidět, jak se Fieldsová snaží dostat k Trumpovi a položit mu otázku, její pokus ale náhle končí. Z videa však není patrné, zda je to kvůli zákroku Lewandowského, jak novinářka tvrdí.

Konflikt s Fieldsovou není jediný, do kterého se Lewandowski dostal. Při jiném březnovém Trumpově mítinku vyvedl za límec jistého protestujícího, vše tehdy zachytily kamery.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy