Další výbušná kniha o Trumpovi. Zvládne jen stránku textu, píše o něm autor

Helena Truchlá Helena Truchlá
5. 6. 2019 6:15
Když americký novinář Michael Wolff loni vydal knihu Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu, vyvolal poprask. Přinesl nelichotivý pohled do zákulisí úřadu amerického prezidenta. Trumpovi blízcí spolupracovníci mu například řekli, že prezident je pologramotný a dětinský. V úterý Michael Wolff vydal novou knihu s názvem Obležení: Trump pod palbou, která pojednává o druhém roce Trumpa v Bílém domě a končí letošním březnem, kdy speciální vyšetřovatel Robert Mueller zveřejnil výsledky vyšetřování ruských zásahů do amerických prezidentských voleb. Projděte si postřehy z nové knihy autora, který bývá často kritizován za lehkovážné zacházení se zdroji a fakty.
Foto: Reuters

Trump a "jeho" ženy

Wolffova kniha Donalda Trumpa popisuje jako někoho, kdo má problém s krocením svých sexuálních tužeb a rád o nich hovoří. Údajně měl intimní vztah s bývalou americkou velvyslankyní při OSN Nikki Haleyovou (na snímku). Ta to však popřela. "Nikdy jsem s prezidentem nebyla o samotě," řekla již dříve serveru Politico o aféře, kterou označila za nechutnou.

Wolff přitom tvrdí, že mu ji potvrdilo "několik důvěrníků". Kromě toho prý Trump v období takzvaného shutdownu, kdy kvůli nemožnosti dohodnout se mezi vládou a americkým Kongresem nefungovala většina federálních úřadů, často trávil čas v Bílém domě s mladou asistentkou. Svá vyprávění o sexuálních úspěších u žen Trump navíc údajně doprovází chválou vlastní výdrže. 

 

Právě se děje

Další zprávy