Další výbušná kniha o Trumpovi. Zvládne jen stránku textu, píše o něm autor

Helena Truchlá Helena Truchlá
5. 6. 2019 6:15
Když americký novinář Michael Wolff loni vydal knihu Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu, vyvolal poprask. Přinesl nelichotivý pohled do zákulisí úřadu amerického prezidenta. Trumpovi blízcí spolupracovníci mu například řekli, že prezident je pologramotný a dětinský. V úterý Michael Wolff vydal novou knihu s názvem Obležení: Trump pod palbou, která pojednává o druhém roce Trumpa v Bílém domě a končí letošním březnem, kdy speciální vyšetřovatel Robert Mueller zveřejnil výsledky vyšetřování ruských zásahů do amerických prezidentských voleb. Projděte si postřehy z nové knihy autora, který bývá často kritizován za lehkovážné zacházení se zdroji a fakty.
Foto: Reuters

Právní rady místo prezidentování

Podle britského deníku Daily Mail Wolff v knize také popisuje, jak prezident Trump trávil "dlouhé hodiny" udělováním právních rad majiteli klubu amerického fotbalu New England Patriots, miliardáři Robertu Kraftovi. Ten byl letos v únoru obviněn z toho, že si v lázních na Floridě zaplatil služby prostitutek. Prostituce je přitom ve státě Florida nelegální.

Podle Wolffových zdrojů měl Trump Kraftovi radit, ať se k ničemu nepřiznává.  Majitel slavného klubu je Trumpovým blízkým přítelem a také častým návštěvníkem prezidentské rezidence v Mar-a-Lago na Floridě.

Kraftův právník ovšem odmítl, že by se jeho klient podílel na čemkoliv nezákonném a sám miliardář se za své počínání omluvil. 

 

Právě se děje

před 28 minutami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy