Taliban ovládl strategickou část severního Afghánistánu. Vládní vojska se stahují

ČTK ČTK
20. 8. 2016 9:52
Afghánské hnutí Taliban obsadilo strategický okrsek v provincii Kunduz na severu země a přinutilo vládní ozbrojené síly stáhnout se do provinční metropole. Samotné město Kunduz loni v září padlo nakrátko do rukou ozbrojenců Talibanu. Podle agentury Reuters boje v Afghánistánu nabývají na intenzitě úměrně tomu, jak povstalci přesouvají svou kampaň z tradičních bašt na jihu a východě země na kdysi klidnější sever. Nyní Taliban obsadil Chánabád, který spojuje Kunduz s Tachárem a dalšími provinciemi na severu země. Chánabád je v rukou Talibanu od sobotního časného rána a v několika dalších okrscích se bojuje.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy