Ozbrojenci zastřelili dva pákistánské vojáky, k útoku se přihlásil Taliban

ČTK ČTK
26. 7. 2016 20:12
Neznámí ozbrojenci v úterý zastřelili dva vojáky pákistánské armády a po útoku uprchli z místa činu v přístavním městě Karáčí na jihu země. Oznámila to místní policie. Dva muži nejspíše uprchli na motocyklu poté, co vypálili několik výstřelů na jedoucí vojenské vozidlo v rušné čtvrti. Podle lékařů kulky zasáhly vojáky do ramen, krku a hlavy. Jeden voják zemřel ještě během převozu do nemocnice, druhý při ošetřování. K útoku se přihlásila jedna z odštěpeneckých frakcí pákistánské větve radikálního hnutí Taliban, jejíž mluvčí agentuře AP řekl, že oba útočníci úspěšně uprchli a že podobné útoky proti bezpečnostních silám budu pokračovat, aby pomstily "svaté válečníky".
Pákistánští vojáci (ilustrační foto).
Pákistánští vojáci (ilustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy