Foto: Tady je Bidenovo. Navštívili jsme město, kde žije kandidát na prezidenta USA

Foto: Tady je Bidenovo. Navštívili jsme město, kde žije kandidát na prezidenta USA
Jeanette a její dcera Julia doufají, že Wilmington bude mít svého prezidenta.
Vlakem do Washingtonu je to z Wilmingtonu hodina a půl.
V lobby hotelu Du Pont si Biden dodnes sjednává pracovní schůzky.
V roce 1972 oslavil Joe Biden v hotelu Du Pont vítězství ve volbách do amerického Senátu.
Foto: Daniel Anýž
Daniel Anýž Daniel Anýž
27. 10. 2020 11:03
Přesně týden zbývá do amerických prezidentských voleb, v nichž se o Bílý dům utkají Donald Trump a Joe Biden. Reportér Aktuálně.cz navštívil město Wilmington ve státě Delaware, kde Biden bydlí. Podívejte se na snímky.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Hackeři loni zdvojnásobili útoky na počítače českých uživatelů, nejčastěji kradli osobní data

Počet útoků škodlivých programů na PC českých uživatelů loni stoupl o 109 procent. Zatímco v prvních třech čtvrtletích množství detekovaných napadení klesalo, v posledním vzrostlo o 175 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Kaspersky. Důvodem nárůstu je větší využití počítačů v domácnostech při omezeních kvůli koronaviru. Naopak množství útoků na mobilní zařízení kvůli nižšímu cestování lidí kleslo o třetinu.

Nejčastěji hackeři využívali útoky ke krádeži osobních údajů (phishing) nebo pro získání výkupného (ransomware). Zatímco počet phishingových útoků celoročně klesl zhruba o třetinu, vyděračské programy zaznamenaly nárůst detekcí o 1105 procent. Ve 3. a 4. čtvrtletí to bylo meziročně o zhruba 2000 procent více.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Nový sníh může v pátek zkomplikovat dopravu, hlavně na severu a východě republiky

Na severu a východě České republiky bude v pátek opět sněžit, místy připadne od pěti do deseti centimetrů mokrého sněhu, který může lámat stromy a působit výpadky proudu. Komplikace lze čekat také v dopravě. Na svém webu to ve čtvrtek uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění před novou sněhovou pokrývkou platí od pátečního ráno do večera až noci pro severní oblasti Ústeckého, Libereckého a Olomouckého kraje, severovýchod Královéhradeckého, Pardubického a Zlínského kraje a celý Moravskoslezský kraj.

Řidičům meteorologové doporučují, aby při cestování do těchto regionů sledovali dopravní zpravodajství a jezdili opatrně. Do hor by se neměli vydávat bez zimní výbavy, včetně sněhových řetězů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy