Kobachidze byl jedním z politiků, jejichž demisi demonstranti požadovali. Nepokoje vyvolal incident v parlamentu, kde se konala schůze meziparlamentní unie pravoslavných států.
Ruský delegát Sergej Gavrilov usedl jako nově zvolený předseda do křesla šéfa gruzínského parlamentu a pronesl projev v ruštině. Gruzínští opoziční poslanci hlasitými protesty zasedání přerušili a další jednání zmařili.
Rusko a Gruzii znepřátelila krátká válka v srpnu 2008, po které Moskva uznala nezávislost kavkazských odštěpeneckých provincií Abcházie a Jižní Osetie, kde má své vojenské posádky. Tbilisi to označuje za okupaci. Obě země neudržují diplomatické styky a navzdory občasným diplomatickým konzultacím, které probíhají v Praze a v Ženevě, se vztahy nepodařilo normalizovat.
Při potyčkách během protiruského protestu bylo ve čtvrtek večer podle původních zpráv zraněno a hospitalizováno 39 policistů a 30 demonstrantů. Davy se pokusily proniknout do budovy parlamentu, čemuž pořádkové síly bránily slzným plynem, obušky a vodními děly. V pátek zdravotnická zařízení oznámila, že ošetřila 240 lidí, z nichž 102 zůstává v nemocnicích. Poslanec Zakaria Kucnašvili, který schůzi meziparlamentní unie organizoval, se v pátek vzdal mandátu.
Gruzínská média uvádějí, že protest byl živelný a neorganizovala ho žádná politická strana. Později se ale údajně do čela demonstrantů postavili aktivisté opozičního Sjednoceného národního hnutí (UNM) exprezidenta Michaila Saakašviliho. Sám Saakašvili, který nyní žije v Kyjevě, dnes své stoupence vyzval k dalším protestům a z odpovědnosti za napětí obvinil zakladatele strany Gruzínský sen, miliardáře Bidzinu Ivanišviliho.
Napětí v Tbilisi trvalo celou noc. Policie v ulicích dál zasahovala proti skupinám demonstrantů, ráno v centru města vyrostla barikáda. Na centrální Rustaveliho třídě byla doprava obnovena až po rozednění.
Šéf UNM Grigol Vašadze oznámil, že večer se bude před budovou parlamentu demonstrace opakovat. Kromě demise Kobachidzeho žádali protestující odstoupení šéfa tajné služby Vachtanga Gomelauriho a ministra vnitra Giorgiho Gacharii.
Náměstek ruského ministra zahraničí Grigorij Karasin v prohlášení uvedl, že "radikálně naladěná gruzínská opozice" využila návštěvy ruské parlamentní delegace k vyvolání nepokojů. "Znovu to dokazuje emocionální nálady radikálních gruzínských politiků, kteří se všemožně snaží zabránit normalizaci vztahů mezi Tbilisi a Moskvou," řekl Karasin, který má na ruském ministerstvu zahraničí na starosti vztahy s Gruzií. Moskva bude podle něj dál o normalizaci vzájemných styků usilovat.