Trump: Putin není zabiják, těch máme dost i v Americe. Uvidíme, zda s ním dokážu vyjít

ČTK ČTK
5. 2. 2017 13:56
V rozhovoru pro americkou televizní stanici Fox News Donald Trump prohlásil, že je pro USA výhodné s Ruskem spolupracovat. Svého ruského protějška Vladimira Putina Trumpo podle svých slov respektuje, blíže ale jejich vztah nenastínil. Ruský a americký prezident spolu hovořili telefonicky minulou sobotu. Bílý dům k telefonátu uvedl, že je začátkem zlepšování vztahů mezi USA a Ruskem.
Donald Trump a Vladimir Putin
Donald Trump a Vladimir Putin | Foto: Aktuálně.cz

Washington - Americký prezident Donald Trump se v rozhovoru s televizí Fox News zastal ruského prezidenta Vladimira Putina, když ho moderátor označil za "zabijáka".

Trump také řekl, že s Ruskem je lepší spolupracovat, a označil za dobrou věc, pokud Moskva pomůže USA v boji s islámským terorismem. Z rozhovoru, který bude odvysílán v nedělivečer, citoval server BBC.

"Je hodně zabijáků. Také my tu máme hodně zabijáků. Myslíte, že naše země je tak nevinná?" reagoval Trump na prohlášení moderátora Fox News, že Putin je zabiják. Už předtím Trump řekl, že ruského prezidenta respektuje. Dodal ale, že respektuje hodně lidí, takže to neznamená, že "s ním (s Putinem) bude vycházet".

Trump také poznamenal, že lepší je s Ruskem vycházet, než nevycházet. "A pokud nám Rusko pomůže v boji proti Islámskému státu, což je nejdůležitější boj, a proti islámskému terorismu ve světě, pak je to dobrá věc. Budu s ním vycházet? Nevím," řekl Trump.

Ruský a americký prezident spolu hovořili telefonicky minulou sobotu. Bílý dům k telefonátu uvedl, že je začátkem zlepšování vztahů mezi USA a Ruskem. Oba státníci prý hovořili o spolupráci v boji proti terorismu či o Sýrii. O sankcích uvalených Západem na Rusko kvůli ruské anexi Krymu ale podle Bílého domu nemluvili.

 

Právě se děje

Další zprávy