"Navalnyj byl zadržen s použitím síly a odveden. Nekladl odpor. Ostatní byli propuštěni," uvedla Jarmyšová. Na Twitteru zveřejnila také záběry, jak policie prořezává dveře, aby se do kanceláře k Navalnému a jeho spolupracovníkům dostala. Později Jarmyšová sdělila, že opozičník je opět volný.
Navalnyj na Twitteru napsal, že důvodem razie je postoj FBK, který odmítá ze svého archivu odstranit investigativní snímek o ruském premiérovi Dmitriji Medveděvovi s názvem On vam ne Dimon (Pro vás žádný Dimon). Dokumentární film, jehož název tvoří zdrobnělina premiérova jména, se snaží zmapovat Medveděvův majetek.
— Кира Ярмыш (@Kira_Yarmysh) December 26, 2019
Navalnyj založil FBK v roce 2011. Výsledkem vyšetřování, které vedl, byly články, v nichž ze zneužití moci a osobního obohacování obvinil mimo jiné Medveděva, šéfa ruské Národní gardy Viktora Zolotova nebo prezidentského mluvčího Dmitrije Peskova.
V listopadu rozhlasová stanice Echo Moskvy ohlásila, že FBK podal žalobu na prezidenta Vladimira Putina kvůli podezření z neplnění ústavních povinností. Putin podle žaloby nedokázal protikorupční fond ochránit před trestním stíháním a také toleroval porušování ústavních záruk svobody slova.
FBK se dlouhodobě potýká s problémy ze strany ruských úřadů. Letos v srpnu fond oznámil, že všechny jeho účty byly zablokovány a že ruská kriminální ústředna zahájila jeho trestní stíhání kvůli podezření z praní špinavých peněz. Počátkem listopadu moskevský soud schválil rozhodnutí ruského ministerstva spravedlnosti označovat Navalného protikorupční organizaci za takzvaného zahraničního agenta financovaného z ciziny. Navalnyj to kritizoval s tím, že ruské úřady se jeho fondu bojí, protože odhaluje korupci mezi představiteli státní moci.