Lyžování v době pandemie. Které země zavřou sjezdovky a kam naopak můžete jet?

Na jaře si ze sjezdovek a barů přivezly nákazu koronavirem stovky lyžařů včetně těch z Česka. Alpské země tomu chtějí na začátku nové sezony zabránit. Itálie ohlásila svátky bez lyžování, do konce roku zůstanou sjezdovky zavřené i ve Francii. Německo chce zakázat lyžování plošně v celé EU, její lídři ale marně hledají shodu. Jak budou evropské sjezdovky v době pandemie vypadat?
Mont Blanc
Mont Blanc | Foto: Wikimedia Commons

Ve Francii jen na běžky

Ve Francii sice budou moci zimní sportoviště o Vánocích oficiálně otevřít, ale lyžařské vleky musí zůstat zavřené, rozhodla minulý čtvrtek vláda. To znamená, že Francouzi budou moci cestovat, užívat si horského vzduchu a vyrazit třeba na běžky, sjezdovky ale fungovat nebudou. Stejně tak zůstanou zavřené bary a restaurace a jakákoliv hromadná doprava.

Podle prezidenta Emmanuela Macrona pandemická situace neumožňuje, aby se tak rychle rozvolnilo. S postupným rušením omezení počítá až v lednu.

Francouzští podnikatelé se proto bojí ztrát a nerovných podmínek. Někteří z nich totiž spravují sjezdovky i na švýcarské straně Alp, kde se lyžovat pořád může.

 

Právě se děje

Další zprávy