Lyžování v době pandemie. Které země zavřou sjezdovky a kam naopak můžete jet?

Na jaře si ze sjezdovek a barů přivezly nákazu koronavirem stovky lyžařů včetně těch z Česka. Alpské země tomu chtějí na začátku nové sezony zabránit. Itálie ohlásila svátky bez lyžování, do konce roku zůstanou sjezdovky zavřené i ve Francii. Německo chce zakázat lyžování plošně v celé EU, její lídři ale marně hledají shodu. Jak budou evropské sjezdovky v době pandemie vypadat?
PAZNAUN - ISCHGL
PAZNAUN - ISCHGL | Foto: PRESSEBILDER PAZNAUN - ISCHGL

Rakousko bez večírků

V Rakousku se opatření proti šíření koronaviru začnou postupně rozvolňovat 7. prosince. Lyžovat se v zemi zatím ještě nedá. Některá střediska, například na ledovcích Stubai a Dachstein, sice už sezonu zahájila, musela však znovu zavřít.

Kancléř Sebastian Kurz se staví proti plošnému uzavření všech lyžařských středisek. Tento týden by jeho vláda měla zveřejnit plán na to, jaká omezení budou platit o vánočních a novoročních svátcích.

Jednotlivé skiareály, jako například Ischgl, který se na jaře stal evropským ohniskem koronaviru, se na sezonu připravují a plánují zvýšená hygienická opatření. Například tradiční après-ski večírky probíhat nebudou, restaurace a bary se budou muset řídit přísnými pravidly. "Zimní dovolená v Rakousku bude bezpečná," slíbila ministryně cestovního ruchu Elisabeth Köstingerová. "Naše společnosti vypracovaly komplexní bezpečnostní plány pro lyžařské dovolené," doplnila. 

Jak by podle plánů mohlo v praxi vypadat lyžování v Rakousku, si můžete přečíst v této reportáži.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále o extraligový titul

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále extraligy. Na palubovce Karlovarska už prohrávali ve třetím utkání 0:2 na sety a v tie-breaku čelili mečbolu, ale nakonec zvítězili po setech 26:28, 23:25, 25:23, 25:22 a 20:18. Stav série hrané na tři vítězné zápasy snížili na 1:2. Čtvrtý duel se uskuteční v pátek na jihu Čech od 20:20.

Českobudějovický trenér René Dvořák poprvé od začátku utkání ve finálové sérii nasadil zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se odvděčil skvělým výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl kouč Dvořák v České televizi.

"Šance jsme měli, nevyužili je a Budějovice začaly být kompaktnější," konstatoval po první domácí extraligové porážce v sezoně trenér Karlovarska Jiří Novák a k výkonu svého týmu dodal: "Přišlo mi to na můj vkus moc profesorský a to nemůžeme. Musíme hrát s mladickou nerozvážností a radostí."

Zdroj: ČTK
Další zprávy