Požáry v Austrálii si vyžádaly dvě oběti, jeden člověk se pohřešuje

ČTK ČTK
10. 1. 2016 7:16
Dva lidé zahynuli a nejméně jeden další člověk se pohřešuje v důsledku rozsáhlých lesních požárů na západě Austrálie. Zničeno bylo již více než 120 budov a hasičům se stále nedaří dostat plameny pod kontrolu, informovala agentura Reuters. Těla dvou obětí ve věku mezi 70 a 80 lety byla nalezena při prohledávání shořelých domů v městečku Yarloop, asi 120 kilometrů jižně od metropole státu Západní Austrálie Perthu. Obec Yarloop požár téměř celou zničil. V oblasti byl vyhlášen stav ohrožení a pět sousedních obcí bylo evakuováno.
Požár v Austrálii.
Požár v Austrálii. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 16 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 21 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy