Požáry v Austrálii si vyžádaly dvě oběti, jeden člověk se pohřešuje

ČTK ČTK
10. 1. 2016 7:16
Dva lidé zahynuli a nejméně jeden další člověk se pohřešuje v důsledku rozsáhlých lesních požárů na západě Austrálie. Zničeno bylo již více než 120 budov a hasičům se stále nedaří dostat plameny pod kontrolu, informovala agentura Reuters. Těla dvou obětí ve věku mezi 70 a 80 lety byla nalezena při prohledávání shořelých domů v městečku Yarloop, asi 120 kilometrů jižně od metropole státu Západní Austrálie Perthu. Obec Yarloop požár téměř celou zničil. V oblasti byl vyhlášen stav ohrožení a pět sousedních obcí bylo evakuováno.
Požár v Austrálii.
Požár v Austrálii. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy