V Adenu, kde sídlí mezinárodně uznávaná jemenská vláda, byl nejprve spáchán sebevražedný útok na policejní stanici, při kterém podle policejního zdroje AP přišlo o život 11 lidí a dalších nejméně 29 bylo zraněno. Podle tohoto zdroje útočili čtyři sebevražední atentátníci, kteří napěchovali auto, autobus a motorky výbušninami. K útoku se nikdo nepřihlásil, za podobnými činy ale v minulosti stála jemenská odnož Al-Káidy či skupina podporující teroristickou organizaci Islámský stát (IS).
Krátce potom televize šíitů Al-Masíra oznámila, že povstalci zaútočili ozbrojeným dronem a balistickou raketou na přehlídku bezpečnostních sil v Adenu. Podle jemenských zdravotnických zdrojů při tomto útoku přišlo o život 40 lidí, mezi nimiž je jeden generál. Organizace Lékaři bez hranic informovala, že desítky zraněných byly hospitalizovány. Agentura AP uvádí, že při obou akcích v Adenu bylo zraněno 56 lidí.
Mluvčí šíitů sdělil, že přehlídka byla úvodním krokem k připravovanému armádnímu útoku na provincie Táizz a Dalí, které jsou na jihu země. Jemenská vláda a saúdskoarabské zastoupení v Jemenu z obou útoku podle agentury Reuters obvinily Írán, který podporuje šíitské povstalce.
Al-Masíra také informovala, že šíité později vypálili balistickou střelu dlouhého doletu na "důležitý" vojenský cíl v Dammámu na východě Saúdské Arábie. Rijád zatím zprávu nepotvrdil.
V Jemenu je od roku 2014 občanská válka, v níž menšinoví šíité bojují proti centrální vládě. Obě strany mají vlastní spojence - za povstalci stojí Írán, za vládou Saúdská Arábie a další arabské země Perského zálivu. Konflikt si vyžádal tisíce lidských životů a uvrhl Jemen do hluboké humanitární krize.