Útok koalice v Jemenu připravil podle povstalců o život 26 lidí, včetně 22 dětí

ČTK ČTK
24. 8. 2018 8:58
Nálety koalice vedené Saúdskou Arábií si na západě Jemenu ve čtvrtek vyžádaly životy 26 lidí, včetně čtyř žen a 22 dětí. Informovala o tom televize napojená na šíitské povstalce. Státní média a Spojené arabské emiráty (SAE), které jsou součástí koalice, ale tvrzení povstalců popírají a uvádějí, že rebelové spáchali útok, který si vyžádal život jednoho dítěte a desítky lidí byly při něm zraněny. Mluvčí šíitských povstalců Muhammad Abdassalám na Twitteru uvedl, že útok se odehrál v oblasti Durajhimí, která se nachází asi 20 kilometrů od přístavního města Hudajdá.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 37 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy