Útok koalice v Jemenu připravil podle povstalců o život 26 lidí, včetně 22 dětí

ČTK ČTK
24. 8. 2018 8:58
Nálety koalice vedené Saúdskou Arábií si na západě Jemenu ve čtvrtek vyžádaly životy 26 lidí, včetně čtyř žen a 22 dětí. Informovala o tom televize napojená na šíitské povstalce. Státní média a Spojené arabské emiráty (SAE), které jsou součástí koalice, ale tvrzení povstalců popírají a uvádějí, že rebelové spáchali útok, který si vyžádal život jednoho dítěte a desítky lidí byly při něm zraněny. Mluvčí šíitských povstalců Muhammad Abdassalám na Twitteru uvedl, že útok se odehrál v oblasti Durajhimí, která se nachází asi 20 kilometrů od přístavního města Hudajdá.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy