Foto: Pařížské metro obsadili těžkooděnci. Trénovali na fotbalové Euro

Foto: Pařížské metro obsadili těžkooděnci. Trénovali na fotbalové Euro
Pařížské metro a nádraží obsadili těžkooděnci.
Tentokrát se ale nejednalo o zásahovou akci, nýbrž o preventivní protiteroristické cvičení. Francouzi se totiž obávají dalších teroristických útoků, které mohou hrozit v průběhu fotbalového mistrovství Evropy.
Lidé nejprve netuší, oč se jedná, a zásahu elitní protiteroristické jednotky (GIGN) zmateně přihlížejí. Není se čemu divit. V živé paměti mají útoky z 13. listopadu 2015.
Na místě byly i RAID (speciální jednotka francouzské policie) a BRI (speciální jednotka elitní policie francouzského ministra vnitra).
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Tereza Brokešová
20. 4. 2016 17:49
Francouzská vláda chce o dva měsíce prodloužit výjimečný stav, který platí po listopadových útocích v Paříži. Tentokrát do 26. července, a to kvůli blížícímu se fotbalovému šampionátu, který země hostí od 10. června do 10. července. Ochránci lidských práv vidí v podmínkách ohrožení demokracie a bouří se. Státní rada ale podmínku o zrušení výjimečného stavu zavrhla. Současně s tím proběhlo v centru Paříže obří protiteroristické cvičení. Podívejte se na práci elitních policejních útvarů.
 

Právě se děje

Další zprávy