Další pojítko mezi Bruselem a Paříží. Švéda obvinili z podílu na obou teroristických útocích

Zahraničí Zahraničí
20. 4. 2016 10:27
Švéd Osama Krayem, který čelí obvinění z podílu na březnových teroristických útocích v Bruselu, byl obviněn i z účasti na listopadovém krveprolití v Paříži. "Jeho otisky byly nalezeny v několika úkrytech, které byly využívány během příprav na tyto útoky," uvedla s odvoláním na prokuraturu belgická televize VRT. Krayem podle policie nakoupil zavazadla, která teroristé využili během atentátů v Bruselu. Krátce před výbuchem ho také zachytily kamery ve stanici metra Maelbeek, připomíná server The Guardian. Muž se chtěl zřejmě původně také odpálit, ale rozmyslel si to. Případ 23letého muže se syrskými kořeny tak dále poukazuje na provázanost obou teroristických akcí.
Belgická policie u stanice metra Maalbeek
Belgická policie u stanice metra Maalbeek | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy