Terorista Abdeslam byl před pařížskými atentáty na Slovensku. Bydlel v penzionu v Nitře

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 4. 2016 15:35
Slovenští policisté po listopadových útocích pátrali po Salehu Abdeslamovi. Vycházeli z informací, že muž pobýval v létě před atentáty v zemi tři týdny.
Salah Abdeslam na fotografii, pořízené kamerou u čerpací stanice krátce po pařížských útocích.
Salah Abdeslam na fotografii, pořízené kamerou u čerpací stanice krátce po pařížských útocích. | Foto: Youtube.com/BFMTV

Bratislava - Jeden z hlavních strůjců listopadových atentátů v Paříži Salah Abdeslam ještě před útoky loni v létě pobýval tři týdny na Slovensku, napsal s odvoláním na dva nejmenované zdroje portál Aktuality.sk.

Zvěsti o Abdeslamově pobytu na Slovensku podle něj úřady získaly od zahraničních tajných služeb.

Ministr vnitra Robert Kaliňák informace nepotvrdil. "Tuto informaci bych blíže nekonkretizoval, protože není zcela přesně ani potvrzena, ani vyvrácena, ani z naší strany," řekl novinářům po jednání vlády.

Dodal, že slovenská policie pracovala s různými informacemi a podnikala opatření, která považovala za důležitá.

Za ne zcela přesnou pak označil informaci, že Abdeslam má mít na Slovensku příbuzného, Iráčana původem z Mosulu, který se oženil se Slovenkou.

Portál uvedl, že terorista se zřejmě ubytoval v jednom z penzionů v Nitře. Právě v tomto městě a na dalších místech slovenští policisté po útocích v Paříži uskutečnili razie, během nichž neúspěšně pátrali právě po Abdeslamovi.

Šestadvacetiletý islamista byl dopaden v půli března v bruselské čtvrti Molenbeek, kde byly krvavé atentáty naplánovány. Je zřejmě jediným žijícím účastníkem teroristických útoků v Paříži z loňského 13. listopadu, které si vyžádaly 130 obětí.

"Již po útocích na Charlie Hebdo, ale i po pařížských útocích slovenská policie spolupracovala se svými partnerskými organizacemi v zahraničí a prověřovala všechny stopy, které by pomohly rozplést síť, na jejímž základě byly tyto teroristické útoky uskutečněny," uvedl bez bližších podrobností mluvčí slovenského ministerstva vnitra Ivan Netík.

 

Právě se děje

Další zprávy