Papež František dorazil na šestidenní návštěvu USA, promluví i v Kongresu

ČTK ČTK
22. 9. 2015 22:56
Papež František dorazil na šestidenní návštěvu USA. Na letecké základně Andrews nedaleko Washingtonu ho dnes v 22:00 SELČ přivítal prezident Barack Obama s chotí Michelle. Papežova cesta do Spojených států, během níž František navštíví tři města, následuje po čtyřdenní návštěvě Kuby. František bude během své první návštěvy USA jednat s Obamou, který se hlásí k protestantismu, v Bílém domě, promluví ale i před oběma komorami amerického Kongresu. Kromě hlavního města navštíví také New York a Filadelfii. Papež František je teprve čtvrtou hlavou katolické církve, která navštívila USA. Naposledy tu byl v roce 2008 předchozí papež Benedikt XVI.
Papež František
Papež František | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 minutami

Nejméně 18 obětí si vyžádalo důlní neštěstí v Číně, po dalších obětech záchranáři pátrají

Nejméně 18 horníků se udusilo oxidem uhelnatým v dole na jihozápadě Číny, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na čínskou státní televizi. Záchranáři pátrají po dalších pěti pohřešovaných havířích. Podle serveru Global Times se jednoho horníka podařilo zachránit. Příčiny neštěstí úřady vyšetřují.

Podobná neštěstí jsou v Číně poměrně častá. Před rokem v uhelném dole v provincii Kuej-čou na jihozápadě Číny přišlo při výbuchu o život 14 lidí.

Častou příčinou nehod často bývá nedodržování bezpečnostních pravidel a zpravidla po neštěstích úřady slibují jejich přísnější vymáhání. Nicméně počet obětí mezi horníky v posledních letech podle dostupných údajů klesal.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Američtí poslanci odhlasovali celonárodní legalizaci marihuany, návrh nejspíš narazí v Senátu

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA, ve které mají většinu demokraté, se vyslovila pro dekriminalizaci marihuany na federální úrovni. Pro vyškrtnutí marihuany ze zákona o omamných látkách v pátek hlasovalo 228 zákonodárců, proti bylo 164 členů sněmovny, převážně z řad republikánů, uvedly tiskové agentury. Současně upozornily, že návrh nejspíše neprojde v Senátu, ve kterém mají většinu republikáni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy