reklama
 
 

Papež František povolí kněžím odpouštět ženám interrupci

1. 9. 2015
Papež popsal "existenciální a morální utrpení", jemuž musejí čelit ženy, které se rozhodly pro předčasné ukončení těhotenství, a dodal, že přišel čas odpustit jim.

Vatikán - Papež František umožní během nadcházejícího Svatého roku všem kněžím, aby udělili odpuštění ženám, které podstoupily interrupci a touží po rozhřešení.

S odvoláním na v úterý zveřejněný papežův dopis o tom informovala agentura Reuters.

Papež v dopise údajně popsal "existenciální a morální utrpení", jemuž musejí čelit ženy, které se rozhodly pro předčasné ukončení těhotenství. Sám prý potkal mnoho žen, "které si v srdci nesou jizvu tohoto trýznivého a bolestivého rozhodnutí".

Katolická církev považuje umělé přerušení těhotenství za těžký hřích.

Svatý rok odpuštění

Svatý rok věnovaný Božímu milosrdenství ohlásil papež v dubnu. Začít má letos na slavnost Neposkvrněného Početí (8. prosince) a potrvá do slavnosti Krista Krále 20. listopadu příštího roku.

Začátek Svatého roku se kryje s 50. výročím konce druhého vatikánského koncilu, který se konal v letech 1962 až 1965. Měl za cíl více otevřít římskokatolickou církev světu a vést k její vnitřní reformě. Na toto úsilí navazuje současný papež František.

V katolické křesťanské tradici je Svatý rok rokem odpuštění dluhů a trestů za spáchané hříchy. Jeho tradice byla založena na konci třináctého století. Naposledy Svatý rok vyhlásil papež Jan Pavel II. v období let 2000 a 2001. Tehdy Vatikán navštívilo třicet milionů poutníků.

autoři: ČTK, Zahraničí | 1. 9. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama