Papež navštívil na Kubě Fidela Castra, dostal knihu rozhovorů

ČTK ČTK
20. 9. 2015 21:22
Papež František se sešel s někdejším vůdcem komunistického režimu na Kubě. Devětaosmdesátiletého Fidela Castra navštívil u něj doma v rámci své třídenní návštěvy ostrova. Papež setrval s Fidelem Castrem a jeho manželkou Dalií Soto del Valle v důvěrné a velmi neformální atmosféře 30-40 minut, uvedl mluvčí Vatikánu Federico Lombardi. František dal Castrovi jako dárek knihu od jezuitského autora, který současného papeže v dětství učil, Castro papeži na oplátku dal sbírku svých vlastních rozhovorů na téma náboženství. Papež navštívil Castra poté, co odsloužil svou první mši na Kubě na havanském náměstí Revoluce, tedy na místě, které je obvykle místem masových režimních manifestací.
Papež František.
Papež František. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Summit NATO vyjádřil Česku solidaritu ve sporu s Ruskem, řekl ministr Kulhánek

Lídři zemí NATO ukončili summit přijetím společného prohlášení. Vyjádřili v něm solidaritu České republice a dalším zemím dotčeným nepřátelskými akcemi Ruska. Společná reakce na agresivní chování Moskvy ke spojeneckým i partnerským zemím bylo jedním z důležitých témat dnešní schůzky aliančních prezidentů a premiérů.

Státy NATO již Česku vyslovily podporu krátce po dubnovém zveřejnění závěrů českých tajných služeb o účasti ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Pokud bude před volbami pandemický či nouzový stav, lidé v karanténě budou moci hlasovat do přenosných schránek či z auta. Návrh schválila vláda

Další zprávy