Zabraňte násilí, které se páchá na běžencích, vzkázal papež

ČTK ČTK
30. 8. 2015 15:47
František se zároveň pomodlil za 71 běženců, jejichž těla byla tento týden nalezena v automobilu převáděčů v Rakousku.
Papež František vyzval mezinárodní společenství, "aby podniklo kroky pro zastavení násilí a zneužívání" moci.
Papež František vyzval mezinárodní společenství, "aby podniklo kroky pro zastavení násilí a zneužívání" moci. | Foto: Reuters

Vatikán - Papež František vyzval věřící ke spolupráci při potírání zločinu pašování lidí. Zároveň se pomodlil za 71 běženců, jejichž těla byla tento týden nalezena v automobilu převáděčů v Rakousku.

Papež také v neděli vybídl lidi shromážděné na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, aby se s ním tiše pomodlili za běžence, kteří umírají "na svých hrozných cestách".

František se modlil k Bohu, aby "nám pomohl účinně spolupracovat při bránění těmto zločinům, které urážejí celou lidskou rodinu". Zároveň vyzval mezinárodní společenství, "aby podniklo kroky pro zastavení násilí a zneužívání" moci.

Papež mimo jiné poznamenal, že mezi obrovským množstvím uprchlíků hledajících bezpečí jsou také křesťané prchající před pronásledováním v Iráku, v Nigérii i jinde.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 38 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy