reklama
 
 

Papež jako rocková hvězda. Lístky na mši zmizely ve Filadelfii za půl minuty

10. 9. 2015 10:42
Papež František na konci měsíce září zamíří do USA. Na vojenské letiště Andrews v Marylandu, kam dorazí jeho letecký speciál, jej přijede přivítat i Barack Obama. Vstupenky na mši byly zdarma, krátce na to se čtyři objevily na Ebay. Překupník za ně chtěl 48 000 korun.

Washington - Za pouhou půlminutu si ve středu zájemci rozebrali lístky na mši, kterou papež František odslouží během své návštěvy Spojených států na konci měsíce.

Cesta hlavy katolické církve do převážně protestantské země poutá velkou pozornost a Bílý dům ve stejný den oznámil, že Františka osobně už na letišti přivítá prezident Barack Obama, k čemuž u zahraničních návštěv dochází jen zřídka. Informuje o tom agentura AP.

Organizátoři mše, která se bude konat 27. září ve Filadelfii, očekávají v ulicích města účast až 1,5 milionu zájemců.

Pro vstup do bezprostředního okolí místního muzea umění, před nímž František bohoslužbu povede, proto vydali 10 000 bezplatných vstupenek. Zájemci si je v internetové rezervaci rozebrali za 30 sekund, když měl každý člověk právo objednat si nejvýše čtyři lístky.

Nedlouho poté se na portálu eBay objevil inzerát nabízející čtyři vstupenky dohromady za 2000 dolarů, více než 48 000 Kč. Podle mluvčího filadelfské diecéze však dostanou místní věřící ještě další část vstupenek mimo rezervační systém, které si budou moci rozdělit mezi sebe.

"Upřímně řečeno, očekávali jsme, že na papežovu mši nebude nutné vydávat lístky. To ale není kritika, chápeme bezpečnostní důvody," komentoval podle listu USA Today mluvčí Robert Krebs očekávané velké množství lidí v ulicích města.

Papež dorazí do USA pět dní před touto mší, tedy už 22. září. Na vojenské letiště Andrews v Marylandu, kam dorazí jeho letecký speciál, jej přijede přivítat šéf Bílého domu.

Obama přitom vítá zahraniční návštěvy mimo Washington jen velmi zřídka - výjimkou byl například loňský přílet francouzského prezidenta Françoise Hollandea na stejné letiště.

Den po příletu se František jako třetí papež v historii dočká přijetí v Bílém domě, 24. září pak jako vůbec první hlava katolické církve pronese řeč během společného zasedání obou komor Kongresu.

autor: ČTK | 10. 9. 2015 10:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama