Palinová o sobě nechala natočit film, přišel na milion

Zahraničí Zahraničí
27. 5. 2011 10:21
Snímek "Neporažená" má političce pomoci na cestě do Bílého domu
Má "hokejová máma" namířeno do Bílého domu?
Má "hokejová máma" namířeno do Bílého domu? | Foto: Reuters

Washington - Spekulace o návratu někdejší aljašské guvernérky a členky republikánské strany Sarah Palinové do boje o Bílý dům zesílily.

Důvodem je zpráva o červnové premiéře dvouhodinového filmu, který má údajně odstartovat předvolební kampaň někdejší guvernérky Aljašky.

Snímek "Neporažená" natočil konzervativní režisér Stephen K. Bannon, a to po dohodě s Palinovou a její rodinou, napsal server RealClearPolitics.com.

Natáčení trvalo několik týdnů a přišlo na více než milion dolarů. Bannon vše platil sám a dal si údajně velmi záležet, aby vše proběhlo v naprosté tajnosti.

Palinová s McCainem. Porazili je Obama a Biden.
Palinová s McCainem. Porazili je Obama a Biden. | Foto: Reuters

Hokejová máma z Aljašky

Palinová se v roce 2008 postarala asi o největší mediální rozruch prezidentských voleb. Stála po boku republikánského kandidáta Johna McCaina a chtěla být viceprezidentkou. Nakonec ale prohráli s demokratickým tandemem Barack Obama - Joe Biden.

Z obrovské podpory a nadšení fanoušků zbyly jen vzpomínky na často směšné vystupování Palinové před televizními kamerami. Některé její komentáře a následné parodování ze strany komiků patří mezi nejsledovanější videa na internetu.

Film "Neporažená" má mediální obraz "hokejové mámy z Aljašky" vylepšit a katapultovat ji do středu politických klání.

V ústraní je Palinová od roku 2009, kdy se rozhodla nekandidovat znovu na funkci guvernérky. Od té doby napsala knihu a věnovala se přednáškové činnosti. Přímé odpovědi na otázku, zda hodlá příští rok kandidovat do Bílého domu, se zatím vyhýbá. "Je na čase, aby se prezidentkou Spojených států stala žena," prohlásila nicméně během nedávné návštěvy Indie.

Palinová má v současné době politicky velmi blízko k Hnutí čajového dýchánku, populistické pravicově-konzervativní platformě.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy