Na Mont Blanku zemřel český horolezec. Při sestupu se nejistil lanem a zřítil se z výšky 500 metrů

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 12. 8. 2017 21:02
Dvaačtyřicetiletý český turista přišel o život při pádu v horském masivu Mont Blanku ve Francii. Trojice českých horolezců se podle serveru France Info vydala na nejvyšší evropskou horu v sobotu ráno, kvůli silným nárazům větru se ale museli vrátit. Vůdce výpravy se vydal napřed, odpoutal se a zřítil se z výšky 500 metrů. Záchranáři, kteří dostali zprávu o události v 10:45, mohli na místě pouze konstatovat smrt.
Mont Blanc
Mont Blanc | Foto: Wikimedia Commons

Chamonix (Francie) - Dvaačtyřicetiletý český turista v sobotu přišel o život při pádu z výšky 500 metrů na francouzské straně horského masivu Mont Blanc. Trojice českých horolezců se podle serveru France Info vydala na výstup v sobotu ráno, kvůli silným nárazům větru se ale museli vrátit. Muž se při sestupu nejistil lanem. 

Neštěstí se stalo kolem 10:45 SELČ na svahu pod vrcholem Gouter, když skupina vzdala pokus o jeho zdolání. Turista při sestupu zřejmě spěchal, pak uklouzl a zřítil se. Když na místo dorazil záchranný tým, byl už mrtvý.

Záchranáři z horského střediska Chamonix v oblasti rovněž dál pátrají po pětatřicetiletém turistovi z Japonska, který je nezvěstný od pondělí.

Smrtelné pády jsou v daném úseku poměrně časté. V posledních týdnech tam zahynul například pětatřicetiletý Polák a pětašedesátiletý Rakušan.

 

Právě se děje

Další zprávy