Krysy, ucedil Lukašenko se samopalem v rukou. Obří protesty v Bělorusku neustávají

Krysy, ucedil Lukašenko se samopalem v rukou. Obří protesty v Bělorusku neustávají
...
...
...
V neděli zaplnili demonstranti náměstí Nezávislosti v běloruském Minsku. Protestujících požadujících odstoupení prezidenta Alexandra Lukašenka přišlo kolem sta tisíc, některá média odhadují jejich počet až na dvojnásobek.
Foto: Courtesy of POOL PERVOGO/Handout via REUTERS TV
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
24. 8. 2020 12:47
V neděli vstoupily do třetího týdne protesty v Bělorusku proti zfalšovaným prezidentským volbám a režimu Alexandra Lukašenka. Sto tisíc lidí demonstrovalo za odstoupení prezidenta, ten naopak přiletěl do své rezidence v Minsku se samopalem v ruce a hrozil nasazením armády. Podívejte se, jak nedělní protesty v Minsku probíhaly.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy